Bércový vřed a jeho příčiny, příznaky a léčba

Co to vlastně je, ten bércový vřed

Kdo trpí bércovým vředem ?

bércový vřed a příčiny

Bércový vřed může mít několik příčin vzniku. Bohužel ani lékař hned nerozezná důvody a nenajde jasnou příčinu bércového vředu. Obecně je kůže špatně vyživována a proto dochází k jejímu narušení, rozkladu a následnému odumření. Nejčastěji se bércový vřed objevuje na nohou a to z toho důvodu, že je problém žilního či tepenného charakteru. Velmi často se objevující onemocnění hlubokých žil, kdy krev špatně cirkuluje a následkem toho dochází ke krevním sraženinám. Stejně tak pokud se nám zúží tepny důsledkem hromadění tuku na stěně tepny, tak opět dochází ke špatnému prokrvení a nedostatečné cirkulaci. Cukrovka je často také doprovázena bércovým vředem v pozdním věku. Takže, když to shrneme:

  • dědičnost
  • věk
  • žilní onemocnění
  • životní styl

Příznaky a projevy bércového vředu

bércový vřed a jeho léčba

Bércový vřed je důsledkem nějakého omezení či nemoci. Takže je třeba nejdříve léčit příčinu onemocnění. Zbavit se zlozvyků a neduhů, které této kožní nemoci napomáhají.

  • nohám ulevujte, kdykoli můžete nestůjte na nich a nechte je odpočinout
  • používejte bandáže, pokud jsou důvodem žilní onemocnění

Ale teď pojďme řešit, jak napomáhar léčbě. V lékárně si můžete opatřit vhodné materiály, které budete vlhčit a přikládat. Vlhké klima zabrání tvorbě strupu a vhodná léčivá látka, kterou vám doporučí lékař či lékarník, bude mít hojivý účinek. Léčivý účinek může mít určitý gel, mastičky, atd. Také používání kompresních bandáží , které snižují tlak v cévách, napomáhají léčbě bércového vředu. Součástí léčby je také udržovat se ve zdravém režimu, tzn. dostatečně dlouhý spánek, nestresové prostředí, zdravá výživa. Dostatek pohybu, pokud nemáte bolesti, ale zároveň i odpočinek nohou. Tím je spíše myšleno žádné dlouhé stání a zároveň žádné dlouhe sezení bez pohybu. Položte si nohu na vyvýšené místo a nechte odpočívat, kdykoliv je to možné. Párkrát za den s nohou zacvičte krouživými pohyby, propnutím atd. Ale samozřejmě především vyhledejte lékařskou pomoc. Nějakými mastičkami a léky léčba nekončí, ale napomáhejte ji změnou životního stylu.

Napsat komentář