Beurer FB 21 recenze masážní vany pro velká chodidla

Beurer Fb 21 masážní vanička

Beurer FB 21 je opět masážní vanička, za kterou stojí firma Beurer, která se na ně specializuje. Ani tento model nezklamal.  Pozor! Výrobce uvádí, že tato masážní vanička uspokojí i majitele s nohou o velikosti 49. Takže pokud máte veliké chodidla, tak právě tento masážní přístroj je jak dělaný pro vaše nohy. Tento masážní přístroj vás upoutá madlem, díky kteréme masážní vanu přemístíte. Níže v recenzi vám představíme Beurer FB 21 do detailu, abyste se mohli rozhodnout, jestli právě tato masážní vana je ta pravá pro vás.

  • madlo pro uchycení    
  • skvělý poměr kvalita/cena
  • kvalitní zpracování
  • pouze udržuje teplotu vody, nenahřívá   

Co všechno masážní vanička Beurer FB21 umí?

Vibrační masáž

Další běžnou funkcí je vibrační masáž, která vám velmi uleví pokud trpíte na  nateklé nohy.  Vibrační masáž je druhým programem Beurer Fb 21. Lze vždy spustit pouze s prvním programem – perličková masáž-infačervené světlo-temperování vody. Pro spuštění tohoto programu zmáčknete jen tlačítko, na kterém je vyzobrazen vír.

Perličková masáž u Beurer FB 21

Samozřejmostí pro Beurer FB 21 je perličková masáž. Jiné masážní vaničky to mohou nazývat bublinková masáž nebo bublinková lázeň. Je to ta základní funkce všech masážních van.  Na dně levé i pravé části umístěné trysky, kudy proudí vzduch a vytváří příjemnou bublinkovou lázeň či perličkovou lázeň.  Perličková lázeň je u Beurer FB 21 spojena vždy s infračerveným světlem a temperováním vody. Toto trio je v rámci jednoho programu. Zapnete si jeden program a všechny tyto tři funkce se spustí.

Porovnejte siHYUNDAI FM 605Beurer FB 21
hyundai FM 605B masážní vaničkaBeurer Fb 21 masážní vanička
bublinková masáž
vibrační masáž
válečková masáž nohou
infračervené světlo
integrované magnety
ohřev vodydohřev vodytemperování vody

Temperování vody

Temperování vody není totéž, co ohřev vody. Při ohřevu vody opravdu si nastavujete teplotu dle libosti. Temperování vody jen udržuje jednu teplotu vody a nemůžete si ji nastavit. Jak teplou budete mít vodní lázeň záleží na tom, jak teplou vodu si tam do vaničky nalejete. 

Reflexní masáž

4 válečky jsou součástí Beurer FB 21. Jednoduchým pohybem nohy sem a tam si o ně masírujete nohu. Intenzitu a sílu si regulujete sami podle toho, jak vám to je příjemné. Nástavce jsou vyjímatelné, takže si je můžete i z vaničky odstranit, pokud vám to bude vyhovovat.

Infračervená lampa

Infračervené záření je funkce masážní vaničky, která s větší intenzitou pomáhá při bolesti ve svalech, chodidlech. Zmírňuje bolest při revmatických potížích. Infračervené záření napomáhá ještě více rozproudit krevní oběh v končetinách.

Beurer FB 21 a programy masážní vaničky

Masážní vana Beurer FB 21 má dva programy. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. 1. Perličková masáž – infračervené světlo – temperování vody 2. Druhým programem je vibrační masáž. Druhý program může být spuštěn pouze společně s 1. programem.

Beurer Fb 21 masážní vanička

Můžu si do koupele přidat nějaký olej nebo sůl ?

Atˇ už používáte jakoukoliv masážní vaničku, tak se ujistěte, jaký postoj k této otázce má výrobce. Mělo by to být napsáno v manuálu. Protože pokud si přidáte do koupele sůl a v návodu je zakázáno ji používat, tak vám v budoucnu nemusí uznat reklamaci přístroje. Beurer FB 21 určitě není masážní vana, která má nějakou plnící nádobku, která by sloužila pro masážní olej nebo sůl. Konkrétně v návodu a příbalovém letáku se nepíše, že byste sůl či olej nemohli použít.

Beurer FB 21 má vyměnitelné nástavce na pedikúru

Beurer Fb 21 disponuje třema vyměnitelnýma nástavci, které slouží jako pedikúra vašich nohou. 

1 nástavec – odstraňuje zrohovatělou kůži

2 nástavec – kartáč

3 nástavec – masíruje chodidlo

Beurer Fb 21 nástavce na pedikúru

Závěr a verdikt

Hodnotím kladně poměr cena/výkon. Beurer FB 21 je jednoduchá vanička , která má základní funkce, ale má i něco navíc. Je to infračervené světlo a temperování vody. Velmi praktické jsou vyměnitelné nástavce na chodidla, která poslouží na pedikúru. Praktická věc je madlo, kterou oceníte při přenášení masážní vaničky plné vody. Vanička je velmi praktická na údržbu, všechny součástí jsou vyjímatelné, takže vnitřek vaničky jde jednoduše udržovat v čistotě. Vyndíte masážní válečky, ale i nástavce na pedikůru. Opět musíme vyzdvihnout praktické přenašecí madlo. Vanička má zespodu gumové přísavky, aby vana neklouzala po povrchu. Napájecí kabel jde krásně sroloivat pod vaničku, aby vám nepřekážel. Tato vana je jednoduchá a má veškeré potřebné funkce. Bude vyhovovat osobám s větší velikostí chodidel, kterým by jiné masážní vany byly malé.