Beurer FB 50 – co všechno tato masážní vana umí ?

Pokud máte čas jen tři vteřiny na tuto recenze, tak vám stačí jen jedna informace. Beurer FB 50 je Mercedes mezi perličkovými masážními vanami na nohy. 

Jestli se v masážních vanách vůbec nevyznáte, ale chcete nějaký výborný, osvědčený, kvalitní dárek pro maminku, tatínka či babičku a dědečka, tak už nemusíte v hledání pokračovat a kupte Beurer FB 50. 

Vůbec nemusíte mít špatné svědomí, že jste se výběrem masážní vany dost nevěnovali, protože Beurer FB 50 je opravdu špička ve svém oboru a nemůžete s ním udělat chybu. Za kolik se prodává  Beurer FB 50 ? 

Aktuální ceny
 • Ohřev vody  – opravdový, účinný ohřev vody! U jiných masážních van se ohřev vody jen tak tváří.
 • Integrované magnety pro magnoterapii – 6 magnetů
 • Odnímatelné masážní válečky
 • Infračervené světlo
 • LC displej
 • Časovač 
 • Pedikúra – odnímatelné nástavce
 • Bohužel nelze dokoupit náhradní nástavce. Jsou vyjímatelné, tak pokud se vám ztratí, tak si náhradní nebudete moc koupit. Stejně tak nástavec pro pedikúru, který je pokryt pemzou, tak po opotřebení nelze vyměnit za novou.

Jaké funkce má masážní vanička Beurer FB50 ?

» Terapie magnetickým polem

Masážní vana má 6 magnetů, které jsou v ní integrované. A čím jsou tyto magnety pro naše tělo prospěšné? Dochází k regeneraci buněk a očistě organismu. Magnetickou terapií se léčí nejen k léčení následků chorob, ale slouží i jako prevence. Magnetické pole na naše tělo působí nabuzením našich buněk energií.

» Reflexní masáž

I tato masážní vana Beurer FB50 má zabudované masážní kolečka. Je jich 6 a mechanickým pohybem nohy s kolečky pohybujete dopředu dozadu podle libosti.

Pokud je nebudete zrovna využívat, tak je snadno vyjměte. Dobře je opatrujte!  Bohužel náhradní masážní kolečka nelze dokoupit samostatně.

Nevýhodou této masážní vany na nohy je, že se k ní neprodávají zvlášť náhradní díly. Což je dost škoda. Na trhu už se pohybuje tato masážní vanička dlouho a patří ke špičce.

» Perličková masáž

Pod každým chodidlem  je umístěna lišta se vzduchovými otvůrky, které slouží k vířivé masáži. Je to klasická perličková masáž. Bez ní si snad ani masažní vanu na nohy nelze představit.

» Infračervené světlo u Beurer FB50?

Beurer FB 50 masážní vanička a masážní válce

Infračervené světlo je také hodně vyjímečná záležitost pro masážní vany. V přístroji Beurer FB 50 je integrováno 8 infračervených světel. Toto světlo prokrvuje chodidla a stimuluje reflexní zóny. Infračervené světlo děla z Beurer FB 50 jedinečnou masážní vaničku.

» Ohřev vody u Beurer fB 50

Další komfortní funkcí Beurer FB 50 je ohřev vody. Například masážní vana na nohy Sencor SFM 3838 má funkci, která udržuje teplotu vody, kterou si tam původně nalijete, ale Beurer FB 50 ohřívá vodu sám a ještě regulovaně. Hodnoty teploty můžete sledovat na LCD displeji.

Vodu je možné nastavit na 5 úrovní. 35°C, 38°C, 42°C, 45°C, 48°C. Zase tlačítkem teploty se postupným mačkáním navolíme teplotu, která vám bude vyhovovat.

Takový výběr teplot je velmi komfortní. Vyhřívání vody funguje skvěle a je to opravdu velmi příjemná záležitost. Má to ovšem malý háček. Zahřívání vody nelze vypnout, takže vždy se voda zahřívá alespoň na minimální teplotu 35°C. Pokud si chcete v létě ochladit nohy, tak si do vaničky nalejete velmi studenou vodu, ale přesto se vám postupně bude zahřívat na 35°C.

» Vibrační masáž

Je to klasická funkce kvalitnějších masážních van na nohy, takže nechybí ani zde u Beurer FB 50. Po zapnutí tlačítka vibrační masáže se přístroj rozvibruje a ten efekt ještě umocníte tím, že se mechanickým pohybem nohu masírujete o masážní výčnělky.

Bohužel není žáden ukazatel, jak výkonná je tato vibrační masáž. Je to velmi subjektivní. Pár uživatelů tuto vibrační masáž považuje za slabší. Určitě je vibrační masáž znatelnější pokud jsou vyňaty masážní kolečka. Určitě to vyzkoušejte i bez nich.

» Časovač u Beurer FB 50 nechybí

Časovač je určitě nadstandartní funkcí pro tento typ přístrojů. Časovač je nastaven automaticky na 20min, ale můžete tento čas prodloužit až na 60 min.

Jednoduše jen stiskněte tlačítko časovač a tím se čas navýši o 10 min . Pokud budete koupel chtít používat víc ja 60min, tak je dobré pro údržbu přístroje jej nechat 15 min oddechnout a potom můžete pokračovat.

Silně doporučujeme dělat mezi masážemi přestávky. Účinější pro chodidla a jejich regeneraci je častější, ale kratší masáž než jednou za čas dlouhá masáž.

Beurer FB 50 masážní vanička display

» Pedikúra

Masážní vany na nohy jsou často používány před samotnou pedikúrou chodidel. Chodidla se krásně uvolní, kůže odmočí a ošetření nohou je potom mnohem efektivnější.

Tato masážní vana na nohy Beurer FB 50 je ale zase napřed v tom, že pedikúru můžete provádět už během celé procedůry. Uprostřed vaničky jsou nástavce, které slouží pro pedikúru. Jsou to tři kulaté hlavice, které jsou umístěné na vyvýšeny ostrůvek mezi chodidly. Jsou tři a jsou vyjímatelné. Každý z nich má svou specifickou funkci.

Beurer FB 50 masážní vanička nástavce na masáž
 1. Svým tvarem je uzpůsoben pro masáž chodidel a jejich prokrvení.
 2. Druhý nástavec je kartáčovitý. Krásně stimuluje reflexní zóny v chodidle.
 3. Třetí nástavec výborně odstraňuje zrohovatělou kůži. Je to nástavec s pemzou.

Tyto pedikérní nástavce jsou poháněny motorkem. Pokud na ně budete vyvíjet silný tlak, tak ochranný systém je pozastaví. Pokud by byl tento motorek dlouho používán, tak zase jeho kontrolní mechanismus jej vypne a po určité době, kdy vychladne, bude zapnut.

I o tyto nástavce se dobře starejte. Stejně jak masážní kolečka pro reflexní masáž je nelze dokoupit. 

Jak se masážní vana Beurer FB 50 ovládá?

Ovládání masážní vaničky Beurer FB 50 je opravdu velmi jednoduché. Máte tento přístroj pro vaši babičku pod stromeček? Nebojte se, že by jej neuměla ovládat. Netradičním prvkem pro masážní vaničku je LC displej, ale tato masážní vanička jej má. Vše ovládáte přes tento displej. 

Zapnete přístroj ON/OFF tlačítkem a pak si různými tlačítky můžete navolit funkci. Nastavit teplotu či délku vaši relaxace. Je to intuitivní a zvládnete to na první dobrou.

Co byste ještě o masážní vaničce Beurer FB 50 měli vědět, než se rozhodnete ?

Samozřejmostí jsou zespodu pryžové nožky, aby přístroj neklouzal po podlaze. Zespodu přístroje objevíte navíječ kabelu, kam si jej jednoduše navinete a nebude vám nijak překážet.

Používáte rádi koupelovou sůl pro péči svých chodidel? Můžete si ji nasypat i do masážní vaničky, ale opravdu dbejte na to, abyste ji pak důsledně vyčistili.

Beurer FB 50 je lehká, skladná a jednoduše ovladatelná masážní vanička.

Potvrzuji, že masážní vanička Beurer FB50 je opravdu přístroj, který naplno využije celá rodina. Budete si muset psát doma rozvrh rezervací, aby se dostalo i na vás, jak bude žádaný. Beurer FB 50 bude nápomocný v tom, jak se zbavit studených nohou.

Líbí se vám tato masážní vanička ?   Že je to opravdu špičková masážní vanička see můžete přesvědčit v Testy + recenze masážních vaniček.

Podívejte se na článek, jak správně vybrat vaničku na nohy a uvidíte, že to je skvělý model.

A bonus navíc je, že uděláte radost nepřímo i blízkým obdarovaného, protože tenhle přístroj se zalíbí vždy celé rodině.

A pokud je vám to stále málo, tak možná potřebujete masážní přístroj.

Pokud vás vodní masáž nezaujala, ale chcete si namasírovat nohy, tak se mrkněte na top masážní přístroj Beurer FM 90.

Napsat komentář