Braun Silk expert BD5001 a jiné Braun IPL recenze

autor: | Zář 23, 2017 | Epilace / Depilace

Braun IPL epilátory mají velmi jednoduchý jemný design. Ze všech IPL epilátorů mi Braun IPL nejvíce připomínají tvarem klasické epilátory.

Braun IPL má prozatím dvě řady. Řadu začínající Braun Silk-expert 3 a řadu Braun Silk expert 5.

Už během nákupu můžet být matoucí, jaký je rozdíl mezi 3 verzemi Braun IPL páté řady. Brouzdáte e-shopy a u každého vidíte jinou cenu, jiný doplněk, má tento Braun IPL jinou funkci? Ne, nemá. Ten přístroj je totožný, jen se liší v doplňkovém zboží, které k němu dostanete.

Braun IPL epilátory jsou vlastně 2. Jeden je řady 3 a druhý řady 5. Přehledně tady v tabulce.

názevBraun Silk expert BD5009 IPLBraun Silk expert BD5008 IPLBraun Silk expert BD5001 IPLBraun Silk expert BD3001 IPLBraun Silk expert BD3005 IPLBraun Silk expert BD3003 IPL
počet záblesků300 000300 000300 000250 000250 000250 000
intervaly záblesků0,9-1,9 sekundy0,9-1,9 sekundy0,9-1,9 sekundy2-3 sekundy2-3 sekundy2-3 sekundy
technologie sensoAdaptsensoAdaptsensoAdaptsensoAdaptsensoAdaptsensoAdapt
napájeníkabelkabelkabelkabelkabelkabel
doplněkpeelingový kartáčkartáč na obličejGillette VenusGillette Venuscestovní pouzdroGillette Venus Snap
energetická úroveň 6 J/cm2 6 J/cm2 6 J/cm2 3 J/cm2 3 J/cm2 3 J/cm2
cenyAktuální cenyAktuální cenyAktuální cenyAktuální cenyAktuální cenyAktuální ceny
garance nejnižší cenyZDE nejnižší cenaZDE nejnižší cenaZDE nejnižší cenaZDE nejnižší cenaZDE nejnižší cena

Braun Silk expert 5 IPL  BD 5001 nebo BD 5008 ČI BD 5009 ?

Kolik teda má Braun Silk expert 5 záblesků?

I když se to nehodí na začátek epilátor recenze, tak tímto začínám, aby se vám nestalo to samé, že koupíte Braun Silk expert s nižším počtem záblesků. Dejte si pozor, jaký Braun IPL si budete pořizovat. Tyto epilátory se zpočátku vyráběly s menším počtem záblesků. Tuším, že do 09/2016 se vyráběli pouze se 120 000 záblesků. Novější typy jsou už se 300 000 záblesky. Ty modely se ničím neliší, jen na krabici je zmíněno, kolik mají záblesků. Je ale velmi pravděpodobné, že některý prodejce je ještě prodává a bude se tvářit, že prodává s 300 000 záblesky za skvělou cenu.

Určitě vřele doporučujeme Braun Silk Expert BD5001  ZAKOUPIT ZDE

                                                        Braun Silk Expert BD3001   ZAKOUPIT ZDE     

 • NEJNIŽŠÍ CENA na trhu
 • jistota 300 000 záblesků
 • pokud nevhodný dárek, tak můžete vrátit zboží do 90dnů
 • služba SERVIS+ zdarma
 • služba VÝMĚNA+ zdarma
 • doprava zdarma

Jak Braun Silk expert vypadá?

Braun Silk expert 5 IPL je mladší brácha Braun Silk expert 3 IPL. IPL epilátory řady Braun mají velmi jednoduchý jemný design, odlišný od jiných značek, které mají IPL epilátory spíše ve tvaru kladiva (asi to není nejlepší přirovnání).

Tento IPL Braun modelové řady 5 je o něco elegantnější, než fialový řady 3. Je krásně zlato bronzový. Braun IPL je opravdu velmi jednoduchý přístroj. Zespodu přístroje jsou klasické kulaté otvory pro větráček. Z boku je světelná stupnice, která nám ukazuje intenzitu záblesku. Zepředu je okénko, což je typické pro všechny IPL epilátory. Na horní straně jsou klasické dvě tlačítka. Větší tlačítko je zapínací/vypínací a  menší tlačítko slouží pro jemnější režim.

Jaké má Braun IPL nástavce ?

Braun IPL řady 5 nemá nástavec na bikini ani obličej. Na celé tělo používáte to jediné okénko, které má plochu 3 cm2. Je to o něco tenčí než šířka ukazováčku. Pokud tedy budete IPL epilátor aplikovat na menší části, tak to bude trošku obtížnější.

 

 

Jak se Braun IPL aplikuje ?

Jako u všech IPL epilátorů je potřeba depilovat nebo epilovat vaši pokožku aplikací IPL epilátorů a počkat, až bude vaše pokožka klidná, bez zarudnutí.

Po zapnutí přístroje uslyšíte jemný ventilátor. Během použití se bude jemně zahřívat, rozhodně by přístroj neměl být horký.

Po stranách okýnka jsou dva senzory, které musí být v kontaktu s pokožkou. Jsou to taková dvě světýlka. Když si je přiložíte ke kůži, tak vidíte dvě modré tečky. Pokud není dobrý kontakt s pokožkou, tak na přístroji se rozsvítí červené světýlko a nedojde k záblesku.

Tím, že má Braun IPL tu kontrolku diod, která ověří zda je dobře na pokožce aplikován, tak se vám může stát, že na menších nebo špatně přístupných částech jako jsou rty, lokty bude blikat červeně a nedojde k probliknutí. Je to třeba zkoušet a natočit nebo vyboulit tu část těla tak, aby diody v kontaktu s pokožkou byly.

Na boku přístroje uvidíte světelnou stupnici s diodami. Jsou to vlastně světelné diody, které nám indikují, jak vysoká intenzita světla bude na nás působit. Přístroj zkontroluje odstín naši pokožky a podle toho přizpůsobí intenzitu světla. To je ta technologie SensoAdapt. Pokud je pokožka světlá, tak intenzita bude vyšší a vy to uvidíte na té boční stupnici, že svítí více diod. Tmavý odstín pokožky nám indikuje nižší intenzitu. Pokud je něčí pokožka tak tmavá, že IPL technologie je nefunkční, tak se rozsvítí červená dioda.

Dejte si taky pozor, zda neaplikujete přístroj v době, kdy jste opáleni. Tím bude reagovat přístroj hůře, tak s tím počítejte. Taky je lepší Braun IPL používat blízko světla, nejlépe přírodního. Záblesky budou na vás efektivněji fungovat, protože kůže bude světlejší.

Dva způsoby aplikace

Braun IPL nám nabízí taky dva způsoby aplikace. Nazývá je klouzavý režim a přesný režim. Klouzavý režim používáte na větší partie těla, kdy plynule pohybujete přístrojem, který vydává záblesky v jistém intervalu. Přesný režim použijete na jednotlivá místa individuálně, kdy jen bliknete a zase přemístíte. Intervaly si určujete sami.

 

Jemný režim

Braun IPL má ještě jedno tlačítko na jemný režim. Pokud je nějaká část bolestivá, například bikini partie, tak před zmáčknutím hlavního tlačítka zmáčknete menší tlačítko a intenzita bude šetrnější k pokožce. Že je tento šetrný mód spuštěn poznáte rozsvícenou diodkou u tlačítka. Pokud už jej nepotřebujete, tak jej vypněte. Tento mód je pro začátečníky, když jej zkoušíte poprvé nebo pro partie na těle, které jsou choulostivější.

 

Jak často aplikovat tento Braun IPL epilátor ?

Tak tady není žádný rozdíl oproti ostatním epilátorům. Začněte 1 x týdně po dobu 4-12 týdnů a pak 1x měsíčně. Není to striktní, záleží na vás, sami uvidíte, jaký to má účinek právě na vás.

Je žárovka v IPL epilátorů výměnná?

Ne není, což je stejné jako ve všech epilátorech.

 

Jak se liší řada Braun silk expert 3 IPL od Braun silk expert 5 IPL ?

Řada 5 je novější. Řada 3 je fialová a řada 5 je zlato bronzová. Řada 5 je určitě výkonnější. Záblesky se rychleji nabíjí, je mezi nimi kratší prodleva. Především má novější verze 300 000 záblesků a starší verze 250 000 záblesků. To je ten hlavní a podstatný rozdíl, na kterém záleží nejvíce a proč určitě volím některý model Braun silk expert 5 IPL.

 

Jaké jsou jednotlivé modely Braun Silk expert?

 • Braun Silk expert 5 IPL  BD 5001

Tato varianta je nejlevnější, prodává se s holítkem Gillette Venus

 • Braun Silk expert 5 IPL  BD 5008

Tento model 5008 je s elektrickým kartáčkem na obličej Braun Face

 • Braun Silk expert 5 IPL  BD 5009

5009 je dodáván s elektrickým peelingovým kartáčem na tělo

 • Braun Silk expert 3 IPL BD 3001

3001 je dodán s holícím strojkem Gillette Venus

 • Braun Silk expert 3 IPL BD 3003

s Gillette Venus Snap

 • Braun Silk expert 3 IPL BD 3005

k modelu 3005 obdržíte ještě cestovní taštičku

Jaké jsou alternativy k Braun IPL? 

Braun IPL patří k velmi kvalitním epilátorům. Pokud jej chcete ještě porovnat s další značkou, tak se podívejte na IPL epilátory, které patří ke špičce a to konkrétně na Philips IPL Lumea recenzi.

A pokud vás IPL epilátory nezaujaly, tak se podívejte na recenze klasických  epilátorů jako je Braun Silk-épil 9