Brazilská depilace cukrovou pastou není žádný med

Brazilská depilace je depilace intimních partií. Tato depilace není určená pouze ženám, ale provádí se také brazilská depilace pro muže. Depilace není jen depilací v klíně, ale kolem třísel, kolem vaginálního a také análního otvoru. Zkrátka tam všude dole.

” Bylo to jako to moje poprvé. Taky jsem před tím byla brutálně nervózní, bolelo to, bylo to rychle za mnou.”

Druhy brazilské depilace, které salóny nabízejí

Na začátku 90. let si v New Yorku otevřely salón sestry, které pocházely z Brazílie. Tato depilace se stala velmi populární, protože v té době to byla jediná možnost, jak se v intimních partií zbavit chloupků dohladka a nemít po pár dnech strniště.

Pravá brazilská depilace zahrnuje depilovat všechno. Úplně dohola úplně všude. Ale existují druhy brazilské depilace podle toho, zda jsou pro muže či pro ženy a kterou oblast depilujete. Salóny si také název mohou přizpůsobit sami sobě, takže se nedivte, pokud najdete i jiné varianty.

Základní druhy brazilské depilace rozlišujeme tyto: 

  • Brazil Hollywood – tak se označuje v kosmetických salónech brazilská depilace úplná
  • Brazil Special nebo také jen Brazilka – při této depilaci se vytváří v klíně nějaký tvar z chloupků. Proužek, trojúhelník. Záleží na vás. Například Brazil landing strip – to je zanechání proužku. Brazil triangle – zanechání ochlupení ve tvaru trojúhelníku. Salóny vám také udělají tvar dle vašeho přání.
  • Brazil Bikiny – brazilská depilace v oblasti třísel, klínu, kolem genitálií
  • Bikini Tanga – vše včetně hýždí

Druhy brazilské depilace pro muže:

  • Brazil Man Sport – což je odstranění chloupků z pubické oblasti
  • Brazil Man – podbřišek, třísla ,intimní partie
  • Brazil Hollywood Man – depilace stejná jako u Brazil Man jen ještě vnitřní stran hýždí.

Jak dlouho brazilská depilace vydrží?

Pokud se ptáte, jak často je třeba chodit na brazilskou depilaci, tak to je individuální. Ale zkušenost je taková, že za 3-5 týdnů se chloupky začnou znovu objevovat někomu už za 5 týdnů dorostou do délky, kdy je třeba je znovu depilovat. Jsou jemnější, ne tak hrubé a v takovém množství jako při holení žiletkou.

Kolik stojí brazilská depilace cukrovou pastou ?

Brazilská depilace se cenově pohybuje od 600 Kč po 1500 Kč. Záleží na oblasti, kterou chcete depilovat a jestli je to brazilská depilace pro muže či pro ženu. Brazilská depilace pro muže je dražší a pohybuje se okolo těch 1500 Kč. Také je někdy příplatek, pokud přijdete s dlouhými chloupky a je třeba je zastřihnout. Připlatit si taky můžete za anestetikum. Anestetikum je ve formě krému. Ceny mohou být různé, ale praxe je většinou 200 Kč.

Brazilská depilace voskem nebo brazilská depilace cukrovou pastou?

Depilace voskem se pro intimní partie používala dříve. Nyní je spíš žádaná a běžná brazilská depilace cukrovou pastou. Cukrová pasta není tak horká jako vosk a snáze ji smyjete vodou. Brazilská depilace cukrovou pastou strhává chloupky po jejich směru. Cukrová pasta používá jako jednu z ingrediencí med, který působí na pokožku protizánětlivě.

Jak dlouho brazilská depilace trvá ?

Brazilská depilace trvá 15-45 min.  Záleží na oblastech, které chcete depilovat. Brazilská depilace se může celkově prodloužit, pokud přijdete s delšími chloupky a bude je třeba ještě zastřihnout. V případě, že si budete chtít nechat aplikovat anestetikum, tak se zdržíte ještě tak o 30 min déle. Anestetikum je v podobě krému, nanáší se na kůži půlhodinu před aplikací, aby mělo účinek.

Jak probíhá brazilská depilace cukrovou pastou?

Na začátku se kosmetička podívá, jak máte dlouhé chloupky. Pokud je délka chloupku ideální 5mm až 8mm, nebo alespoň do 1 cm, tak je to vpořádku a pokračujete dál. Pokud budou chloupky delší, tak si je zastřihne depilátorem s nástavcem na požadovanou délku. Počítejte tedy s příplatkem. Jestliže si budete přát anestetikum – krém, tak to je třeba nanést půlhodinu ped samotnou depilací.

Kosmetička by měla mít po celou dobu gumové rukavice. Na pokožku nanese dezinfekční tonikum.

Kosmetička nanese cukrovou pastu či vosk na danou oblast. V drtivé většině se používá cukrová pasta, protože je šetrnější. Je méně bolestivá než vosk, nanáší se vlažná. Chloupky se strhávají po směru růstu. Po cukrově pastě nebudete, tak ulepení, jak po vosku, protože jde pohodlně smýt vodou.

Pokud je to v místech, kde lze kůži natáhnout, tak vás bude instruovat, jak to udělat. Tím, že ji pomůžete a kůži natáhnete, tak si to usnadníte a bude to méně bolestivé. Zřejmě začnete klasickou polohou na motýlka, kdy ležíte nebo polosedíte na zádech, kotníky u sebe a kolena od sebe. Dále si vás nasměruje do určitých poloh, aby se jí depilace prováděla efektivně.

Brazilská depilace pro muže

Brazilská depilace pro muže je dražší, než pro ženy. Chloupky se odstraňují z třísel, penisu, šourku, kolem análního otvoru a samozřejmě pubické oblasti. Obecně se rozlišují tyto druhy brazilské depilace pro muže:

Brazil Man Sport – depilace v podbřišku

Brazil Man – depilace v tříslech, podbřišku a intimní partie muže

Brazil Hollywood Man – depilace třísel + podbřišku + intimní partie + hýždě

Rady, jak brazilskou depilaci zvládnout

1. To budu jako úplně nahá tam dole ?

Ano, přesně tak. Budete dole odhalena téměř jako u gynekologa, naštěstí nebudete ležet na tom nepohodlném křesle, takže to bude o něco lepší. Takže po příchodu si sundáte kalhotky a jdete na to. Paradox je, že když jdete na gynekologii, tak se tam dole právě proto upravíte.

Pokud je to možné, tak si dejte před depilací sprchu. Uklidní vás to, že jste čistá a voňavá, když už nemůžete být upravená žiletkou. Tady je nepříjemné, že vlastně musíte dojít neoholená, neupravená a pak se tam tak ukazovat.

Pokud je dotyčná, která provádí tu to depilaci opravdu profík, tak vás určitě uklidní. Uvidíte, že pro ní je depilace cukrovou pastou jen rutina, bude si s vámi vykládat, popíše vám, co vás čeká.

A nebojte, určitě ta nervozita z nahoty z vás brzo spadne, protože se budete muset začít vyrovnávat s nervozitou z bolesti.

2. Hýždě, zadeček bolí ze všeho nejméně

Zadeček, to je ten rozdíl mezi brazilskou depilací cukrovou pastou a bikiny depilací cukrovou pastou. Bikiny depilace se provádí jen v klíně, ale brazilská depilace všude. Takže i na hýždích. takže depilace této části je téměř pro každého poprvé. Dobrá zpráva je, že tato část je nejméně bolestivá, takže si u ní odpočinete. Ležíte na bříšku nebo klečíte na čtyřech a ani nevíte, že se tam něco depiluje.

3. Stěžejní je délka vašich chloupků

Tak jedna věc je, že jste nervózní ze samotné depilace a druhá, že jste nervózní, aby byly chloupky správně dlouhé před samotným úkonem. Velmi důležitá je délka vašich chloupků v den, kdy jdete na brazilskou depilaci cukrovou pastou. Depilace cukrovou pastou je nejvíce účinná pokud máte ideální délku chloupků mezi 5mm až 8mm. Nesmí být krátké, aby šly chloupky depilovat a nezůstaly tam a nesmí být dlouhé, aby se do sebe nemotaly a nebylo to ještě více bolestivé.

Jako praktická rada se osvědčila si chloupky jednou oholit a pak sledovat, za jak dlouho vám dorostou do té délky. Pak to zopakovat a už dobře načasovat.

Druhá praktická rada je, použít nějaký depilátor, který má nástavec na požadovanou délku. Například s nástavcem 5mm se oholím den dva před úkonem.

4. Sex a cvičení, posilování byste měli mít nejdříve 24 HOD po brazilské depilaci

Určitě se po depilaci budete chtít předvést své druhé polovičce, jak jste hladcí a holí úplně všude, ale dobrá rada od zkušených je, abyste se zdrželi milostných hrátek v intimních partií, které prošly brazilskou depilací. Pocení, tření a také prokrvení této oblasti může způsobit podráždění na pokožce a bude pro vás i nepříjemné až bolestivé.

5. Volte pohodlné volné kalhoty či  kalhotky

Je to takový detail, ale myslete na to, že dole po depilaci budete citlivější, opuchlejší. Uděláte jen dobře pro své pohodlí, když si obléknete volné bavlněné kalhotky a kalhoty, které vám nebudou natěsno nebo se dokonce zařezávat.

6. Jak zmírnit bolest při brazilské depilaci?

Klidně si dejte na nervy a uvolnění sklenku vína nebo tabletky proti bolesti. Samozřejmě to nekombinujte. Vyberte si to, co víte, že na vás má nejlepší účinek.

Také můžete požádat kosmetičku o anestetikum, které se podává ve formě krému půlhodinu před depilací.

Na závěr. Pokud se na brazilskou depilaci necítíte, tak vyzkoušejte epilátory nebo depilační krém.