Jak si správně vybrat masážní vanu na nohy?

autor: | Srp 3, 2017 | Masážní přístroje

 

Každý den dáváme našim chodidlům pěkně zabrat a natrápíme je. Tak co kdybychom ty naše nohy za tu námahu pěkně odměnili a dopřáli jim masáž a příjemnou koupel zároveň? U velmi příjemné relaxační masáži nohou si odpočinou nejen chodidla, ale také naše hlava.

Dnes už najdeme v obchodech desítky masážních van na nohy. Výběr je široký, cenová škála taktéž, takže si každý vybere svůj typ podle svých přání a priorit. Co všechno si máme promyslet, než si masážní vanu koupíme?

 

»Masážní vana na nohy a její velikost

Masážní vanu na nohy si lidi automaticky kupují s tím, že se jim tam to  jejich chodidlo vleze. Samozřejmě je to tak, ale existuje malé procento lidí, kteří mají opravdu nadměrnou velikost a už by se v některé masážní vaničce tlačili. Takže pokud budete vybírat masážní vanu na nohy nejen pro vás, ale i dalšího rodinného člena, tak si jen zkontrolujte, že je určena pro danou velikost nohy.

Ve většině případu je masážní vana na nohy určena pro maximální velikost chodila 30-33 cm.

 

»Jednoduchost ovládání

Masážní vana na nohy by měla mít jednoduché a intuitivní ovládání. Masážní vanička je malá a není na ní ani moc prostoru pro mnoho vypínačů nebo pro displej, takže velmi často výrobce zakomponuje do jednoho tlačítka několik funkcí. To samozřřejmě není problém, pokud je ovládání, co nejjednodušší.

 

»Bublinková neboli perličková lázeň

Tak tuto funkci masážní vany na nohy bereme jako standartní a všechny přístroje s kterýma jsem se doposud setkala ji mají.

 

»Masážní vibrace

Tak snad už z názvu masážní vanička vyplývá, že je to ta nejzakladnější funkce tohoto přístroje. Bez ní by asi nemělo smysl si ji pořizovat. Co je ale sporné, tak to je intenzita masáží. Je to velmi individuální, co člověk považuje za přiměřenou vibrační masáž. Někomu mohou vibrace připadá slabé, druhému zase příliš silné.

 

»Ohřev vody

Masážní vana na nohy s ohřevem vody je velmi příjemná záležitost. Tuto funkci opravdu oceníte Ale pozor, není ohřev jako ohřev. Někdy je ohřevem myšleno udržování teploty vody, kterou tam původně nalijete. Jindy je ohřev vody, kdy je výrobcem přednastavena jedna teplota, na tu se voda dohřeje, ale nelze nikterak jinak regulovat. A ohřev vody v té sofistikovanější podobě má například masážní vanička Beurer FB 50, která má displej a je možné si vodu nastavit i na určitou teplotu.

Pokud bude u vaničky v popisu funkce ohřev, tak si ještě detailněji zjistěte, jestli je to opravdu takový ohřev vody, který vám bude vyhovovat.

 

»Přenositelnost a skladnost

Nenechte se ošálit jen funkcemi přístroje, ale myslete i na takový detail, jako je praktické držadlo vaničky, za které ji lze jednoduše naplnit, vylít vodu či přenést. Pěkně řešeno to má např. vanička Beurer FB 35.

Samozřejmostí by měly být úchytky zespodu, kolem kterým ovinete a zaháknete kabel do sítě.

Vaničky mívají ve spodu protiskluzové nožičky nebo alespoň přísavky, aby neklouzaly po povrchu.

 

»Hlučnost

Tichá masážní vana na nohy neexistuje. Je to lákavá představa sednout si do gauče, koukat na film v televizi a užívat si masáž nohou, ale v realitě nám to trošku naruší zvuk motoru vaničky. Počítejte s tím, že každá je hlučná a některé jsou více hlučnější.  Ostatní televizní diváci u vás doma si to už tak užívat nebudou.

 

»Doplňky k masážní vaničkám

Doplňky jsou velmi příjemná věc, ale neznamená to, že čím více doplňků má vanička, tím je lepší a právě kvůli těm doplňkům byste ji měli kupovat.

Pod těmi doplňky si třeba představce pedikérní nástavce, které jsou vyjimatelné z vaničky. Je to pemza nástavec nebo kartáč atd. Některé vaničky mají i pěkné skladování v závěsném košíčku na vaničce.

Jiným doplňkem může být vyjímatelný masážní váleček, který je na dně vaničky a masírujete si pohybem chodidla o něj nohy.

Je lepší, když tyto doplňky jsou vyjimatelné, protože někdy jsou vám příjemné a někdy vám mohou překážet. Napíklad zmiňované masážní válečky na dně: jsou chvíle, kdy je velmi oceníte, ale jindy si radši dopřejete silnější perličkovou lázeň, které docílíte právě, když tyto válečky vyndáte a ucítíte silnější proud vody.

 

»Aromaterapie

Pokud máte rádi různé vonné soli a přísady do koupele, tak pouvažujte nad vaničkou s aromaterapií. Je to vlastně zabudovaný “košík”, kam můžete bez obav nasypat tyto přísady. Výrobci tímto zareagovali na časté dotazy zákazníků, jestli mohou používat různé přísady přímo do vaniček. Napřímo bez aromaterapie se to nedoporučuje, protože by vám pak neuznali reklamaci, kdyby funkčnost vaničky byla narušena těmito přísadami.

Vanička s aromaterapií je například Beurer FB 35.

 

»Infračervené světlo

Tak to už je nadstandartní funkce některých masážních vaniček. Zvažte, jak důležitá funkce je to pro vás.

 

»Magnetoterapie

Další nadstandartní funkce, kdy je do vaničky zabudováno několik magnetů s pozitivními účinky na vaše nohy.

 

Tak a teď už máte základní informace, na co se dívat při výběru masážní vaničky. Opravdu zvažte, které funkce jsou pro vás důležité a naopak, co dokážete oželet. Projděte si ještě tabulku Testy + recenze 5 nej masážních vaniček.

 

Dalším skvělým relaxem pro vaše nožky je masážní přístroj.