Jaký je rozdíl mezi epilátorem a depilátorem ?

Jaký je rozdíl mezi epilátorem a depilátorem často není jasný , ale není to složité.. Stejně tak výrazy epilace a depilace jsou lehce zaměnitelné, a není hned jasné, v čem se liší. Z fotky a popisku není na první pohled laiků poznat, jestli je dámský holící stroje epilátor či depilátor. No a nezřídka se i stává, že v prodejně tyto pojmy zamění i prodávající. Níže vám jednoduše a krátce vysvětlíme oba pojmy.

Hlavní rozdíl mezi epilátorem a depilátorem je v tom:

  1. jak rychle chloupky opět rostou
  2. jak moc je procedura bolestivá. 

Epilace i depilace má své výhody a nevýhody.

TOP epilátory

TOP depilátory

Pokud odstraníte chloupky epilátorem: tak budete muset trochu zatnout zuby, ale odměnou vám bude trvalejší odstranění chloupků a na dotek hladší nohy.

Pokud odstraníte chloupky depilátorem: tak to bude bezbolestné, ale chloupky zase začnou brzo růst. Ženy, které mají husté a silné chloupky už mohou cítit jemného ježečka následující den. Vlastně funguje podobně jako mužský holící strojek, který používají na tvář. Je to obdobné. Je to jen zastřižení chloupků.

Depilátor

Je bezbolestný, ale chloupky rostou rychleji.

Epilátor

Je bolestivý a chloupky rostou až za delší dobu.

 

Jaký je rozdíl mezi epilátorem a epilace laserem ?

Jaký je rozdíl mezi epilátorem a IPL epilátorem a epilace laserem ?

A aby to nebylo tak jednoduché, tak jsou tady ještě další výrazy. Když už je vám jasný rozdíl mezi epilátorem a depilátorem, tak se vynoří pojem IPL epilátor či epilace laserem.

IPL epilátor používá technologii laseru, takže je to epilace laserem. Laser působí na folikuly kořínků a při pravidelném užívání chloupky nerostou, ale  neznamená to, že je to trvalé odstranění chloupků.

Epilace laserem je také služba, kterou nabízí různé estetické kliniky a salóny.

Dámský holící strojek je depilátor nebo epilátor ?

Takže tady se nám ještě do toho míchá pojem dámský holící strojek. Takže rozdíl mezi epilátorem a depilátorem je nám znám, ale co je tedy dámský holící strojek?

To je ošemetná věc. V mnoha e-shopech jsou žiletky, epilátor a depilátor schované pod názvem dámský holící strojek.

Další e-shop to má rozděleno tak, že dámský holící strojek jsou dámské žiletky a depilátory. Epilátory má zvlášť.

Některé e-shopy dají pod kategorii dámské holící strojky pouze žiletky a kategorii pro epilátory a depilátory má zvlášť. To je asi nejrozumnější řešení.

Existuje bezbolestný epilátor ?

Bezbolestný epilátor je mýtus, ALE….. Jsou tady určité podmínky, kdy epilátor proměníte v bezbolestný epilátor. Za prvé čas.  Nejhorší je opravdu ta první epilace chloupků. Pokud jste si pravidelně holili chloupky na nohách žiletkou, tak chloupky jsou pevné a rostou hustě. Samozřejmě je to individuální, jak moc silné jsou, ale první epilace je vždy citlivější pro každého.

Ale každým následujícím použití epilátoru bude bolest menší a menší a chloupky budou růst méně a méně a budou slabší a slabší. Takže stále z vašeho přístroje nevykouzlíte bezbolestný epilátor, ale epilace bude snesitelná.

Je to způsobeno tím, že když si nohy epilujete epilátorem poprvé, tak si vytrháte chloupky s kořínky. Podruhé už nebudou ty chloupky, tak pevně “zakořeněné”, protože ten váček, ve kterém jsou je oslaben. A chloupky budou slabší a slabší.

Aby byl váš epilátor blíže k tomu, aby z něj byl bezbolestný epilátor, tak tady je pár tipů.

1) Často se doporučuje si dát sklenku vína či něco tvrdšího před první epilací, abyste tu bolest lépe snášeli.  Záleží jak práh bolesti máte vysoký. Někdo s tím opravdu velký problém nemá.

2) Dnes už je mnoho epilátorů možné používat ve vaně či ve sprše např. epilátor Braun Silk épil 9 Wet&Dry, což je v tomto ohledu také pomoc. Pokud se holíte v teplé vodě, tak kořínky lépe povolí. Existují také různé chladící krémy, které vám pokožku uklidní.

3) No a vlastně on existuje jeden bezbolestný epilátor a to je depilátor. Je možné, že jen z neznalosti někdo depilátor nazývá bezbolestný epilátor. Ale nebojte se, epilátor určitě není bolestivější než Brazilská depilace cukrovou pastou.

Je rozdíl mezi depilátorem a epilátorem v ceně ?

Jednoduše podle ceny nepoznáme, jestli je to depilátor či epilátor. Neplatí žádné jednoduché pravidlo, že je epilátor dražší než depilátor a naopak.

Může být dámský holící přístroj depilátor i epilátor ?

Ano, některé modely epilátorů mají dvě hlavice. Jedna je epilační a druhá depilační. Pozor, neplést s nástavci. Hlavice se nastavují přímo na motorek přístroje, kdežto nástavce na hlavice přístroje.

Nástavce má depilátor i epilátor a slouží k tomu, aby se odstranění chloupků lépe přizpůsobilo partiím těla či délce chloupků.

Ale pokud si myslíte, že byste užili oba druhy přístroje, tak si pořiďte epilátor, který má i depilační hlavici.

Doufám, že byl článek srozumitelný a pochopili jste rozdíl mezi epilátorem a depilátorem. Rozhodněte se sami podle sebe, který přístroj je ten pravý pro vás.