Masážní vanička CONCEPT MV 7140 recenze

Masážní vanička Concept MV 7140 patří mezi novější typy masážních van, které se objevily na trhu. Může konkurovat masážní vaničce Beurer FB 50 nebo Beurer FB 35 ? Pojďme se na to podívat, co umí tato masážní vana, jaké jsou její funkce  a hlavně porovnat s ostatními vaničkami, jestli nenajdeme pro vás lepší variantu.

  • masáž bez vody    
  • skvělý poměr kvalita/cena
  • kvalitní zpracování
  • slabá bublinková lázeň (je to ale individuální pocit)

Co všechno masážní vanička Concept MV 7140 umí?

Bublinková lázeň

Samozřejmě i tato masážní vanička Concept MV 7140 není vyjímkou a má funkci bublinková či perličková lázeň. Na dně levé i pravé části umístěné trysky, kudy proudí vzduch a vytváří příjemnou bublinkovou lázeň či perličkovou lázeň. Masážní vanička pro tuto funkci používá označení B.

Vibrační masáž

Další běžnou funkcí je vibrační masáž, která skvěle poslouží v létě, kdy vás nejvíce trápí nateklé nohy. Na dně vaničky je umístěno 336 výstupků. Zkuste si je spočítat, pokud se vám bude chtít, ale tipuji, že jich opravdu bude tolik. A právě tyto masážní body jsou nejvíce účinné během vibrační masáže, kdy silou vibrací masírují a prokrvují chodidlo.

Concept MV 7140 lze používat jako masážní nástroj s vodou, ale také bez vody. Ne každý výrobce vám dovolí používat vibrační masáž bez vody a vím, že uživatelé to ocení. Jednoduše je to masáž na sucho.

Ale pozor ! Nepoužívejte tuto masážní vaničku bez vody, pokud budete mít současně zaplou funkci udržování teploty vody. Masážní vaničku by to mohlo poškodit.

Masážní vanička pro tuto funkci používá označení M.

Ohřev vody

Concept MV 7140 nemá ohřev vody, kdy si jednoduše vodu ohřejete nebo dokonce navolíte na přesnou teplotu. Tuto funkci má prozetím jen masážní vanička Beurer FB 50.

Funkce se jmenuje udržování teploty vody, což znamená, že byste si už do vaničky měli dát vodu o teplotě, která vám vyhovuje a tepelné těleso ji bude udržovat na určité teplotě. Je to záruka toho, že vám úplně nevychladne. Ale rozhodně nepočítejte s tím, že vám tam voda zůstane stále stejně horká. Stejně jako u dalších vaniček má to udržování teploty vody své limity.

Masážní vanička Concept MV 7140 pro tuto funkci používá označení W.

Reflexní masáž

Dva větší a dva menší masážní válečky, které se otáčejí pod vašim chodidlem a tímto pohybem si masírujete nohy.

Infračervená lampa

Infračervené záření je funkce masážní vaničky, která s větší intenzitou pomáhá při při bolesti ve svalech, chodidlech. Zmírňuje bolest při revmatických potížích. Infračervené záření napomáhá ještě více rozproudit krevní oběh v končetinách.

Masážní vanička pro tuto funkci používá označení IR.

Programy masážní vaničky CONCEPT MV 7140

Masážní vana Concept MV 7140 má klasický otočný vypínáč, který má 4 polohy. Jednou z poloh je vypnutí přístroje označenou jako OFF. Další tři polohy je už kombinace jednotlivých funkcí, které jsou popsány výše.

M – vibrační masáž

B – bublinková masáž

W – udržení teploty vody

IR- infračervená lampa

M+W+B+IR

Možná právě tato funkce bude nejvíce používaná, protože zahrnuje zprovoznění všeho, co vanička umí. Vanička vám bude bublat, vibrovat, infračervená lampa vám rozproudí krevní oběh a uleví namoženým chodidlům. Zároveň je zapnutá funkce W, takže je zapnuto udržování teploty vody.

 W+B

Tohle je příjemná kombinace funkcí, kdy chcete jen bublinkami jemně promasírovat nohy v teplé vodě. Samotná funkce vibrací je vypnuta. Tato funkce je vhodná, pokud si například chcete chodidla odmočit před domácí pedikúrou. Ale také tuto funkci využijete, když chcete po těžkém dni ulevit chodidlům, ale zároveň potřebujete o něco méně hlučný provoz než v případě s vibracemi.

M+IR

A poslední naprogramovanou funkcí je jen vibrační masáž a infračervené světlo. To je jediná kombinace, kdy můžete nohy masírovat i na sucho bez vody.

Můžu si do koupele nohou přidat nějaký olej nebo sůl ?

Atˇ už používáte jakoukoliv masážní vaničku, tak se ujistěte, jaký postoj k této otázce má výrobce. Mělo by to být napsáno v manuálu. Protože pokud si přidáte do koupele sůl a v návodu je zakázáno ji používat, tak vám v budoucnu nemusí uznat reklamaci přístroje.

Konkrétně u masážní vaničky Concept MV 7140 výrobce píše, že několik kapek esenciálního oleje si do koupele přidat můžete, ale sůl ne. Mohla by narušit provoz vaničky. Pokud je to pro vás používání koupelových solí důležité, tak se mrkněte na vaničku Beurer FB 35.

Jaké jsou další vychytávky masážní vaničky Concept MV 7140 ?

Vyloženě nějakou vychytávku, která by ozvláštnila tuto masážní vaničku , Concept MV 7140 nemá. Jedna z věcí, která je příjemná je madlo, za které jde tato masážní vanička uchytit a přenést. Zespodu má protiskluzové úchytky, aby vám při koupeli neposkakovala po podlaze. Samozřejmostí je kryt proti šplouchání vody a výlevka na odstranění vody z vaničky.

Tohle  jsou běžné vlastnosti, které by měla každá kvalitní vanička mít, opravdu ničím zvláštním nepřekvapí.

Závěr a verdikt

Hned v úvodu píšu, že hodnotím kladně poměr cena/výkon. Concept MV 7140 je kvalitně udělaná masážní vanička s očekávanými funkcemi. 

Ale momentálně jsem zjistila, že velmi obdobná vanička Hyundai 605 B či Hyundai 605 P zlevnila. Je téměř totožná a nyní je o polovinu levněji, tak se podívejte na funkční a cenové srovnání.