Masážní vanička na nohy Sencor SFM 3838 a její RECENZE

Masážní vanička na nohy je nástroj, na kterém můžete lehce získat závislost. Je opravdu příjemné mít doma takového pomocníka, který vám uleví od nepohodlí, napětí nebo bolestí v nohou. A hlavně kdykoliv!  Není třeba se někam objednávat na masáž, ale celou relaxační proceduru si můžete udělat vy sami, v pohodlí svého domova.

Masážní vana Sencor SFM 3838 patří mezi cenově dostupnější modely.  Přesto má nezbytné funkce, které se od takového přístroje očekávají. Vyrábí se  v bílo-modré kombinaci. Takže pojďme se na něj podívat více zblízka.

 • Poměr kvalita/cena
 • Masáž nohou i bez vody
 • Rozměrná i pro velká chodidla
 • Hlučnější

Jaké funkce má masážní vanička Sencor SFM 3838 ?

Vibrační masáž bez vody

Jednou z předností tohoto přístroje je vibrační masáž bez vody. Je to celkem překvapující, protože na takovou funkci mnoho přístrojů nemyslí a naopak upozorní, že se bez vody nemá spouštět.  Ale určitě to oceníte, pokud budete v časové tísni a nebudete mít čas na manipulaci s vodou. Jakmile si budete potřebovat promasírovat chodidla jen na pár minutek, bude tato funkce nejvhodnější.

Masážní kulička

Masážní přístroj Sencor SFM 3838 má také masážní kuličku, o kterou si lze chodidlo během kterékoliv nastavené funkce masírovat.

4 masážní válečky

Pro vaše chodidla jsou připraveny 4 masážní válečky. Výstupky válečků a mechanické točení je další příjemný způsob masáže, kterou tato masážní vana ma. Samozřejmě můžete válečky používat během každého nastaveného módu přístroje. Pokud nebudete mít na jejich použití chuť, tak je jednoduše vyjmete a budete si užívat perličkovou koupel či vibrační masáž bez nich. Rozhodně je příjemné, že jsou tyto válečky v základním vybavení a není je třeba dokupovat.

Vibrační masáž

Vibrační masáž zajišťuje 400 stimulačních bodů zabudovaných v přístroji. Každý ten bod působí na chodidlo jako jemný dotek prstů.

Bublinková lázeň

Všichni jistě znáte bublinkové lázně, které ani nejsou třeba blíže představovat. Tato masážní vanička na nohy má zabudovaných 70 vzduchových trysek, které vaše nožky bude hýčkat.

Zahřívání vody

Další skvělou funkcí je zachování teplé vody. To má na starosti tepelné těleso. Jen si představte, že by vám během relaxační masáže voda vystydla. Komu by se chtělo odbíhat a naplňovat masážní vaničku znovu teplou vodou. Zabudováním tepelného tělesa v přístroji  je zajištěno, že budete mít nohy stále v teplé vodě. Výrobce, ale upozorňuje, že tato funkce slouží k udržování již teplé vody ne zahřívání studené.

Jak se masážní vana Sencor SFM 3838 ovládá?

Vpředu nahoře má přístroj otočný přepínač. Otáčením přepínače si navolíte jednotlivé programy.

Vysvětlení označení funkcí na otočném spínači:

 •  A – bublinková masáž
 • M – vibrační masáž
 • W – teplá lázeň
 • 0  – vypnuto

Přístroj může být nastaven do 4 poloh:

0-přístroj je vypnut

M – masážní vana bude v tomto módu pouze masírovat. Můžete masáž provádět ve vodě nebo bez vody. Bez vody pouze v tomto nastavení. Pokud nastavíte program M nebude se udržovat teplota vody.

A+W+M – tenhle program si nastavte, pokud máte chuť na bublinkovou masáž a vibrační masáž a zahřívání zároveň.

W+A – to samé, co předchozí nastavení bez vibrační masáže.

Co byste ještě o vaničce SFM 3838 měli vědět ?

Pokud si nejste jistí, jestli je to ten pravý model pro vás, tak si přečtěte, podle čeho masážní vaničky vybírat.

Takovou maličkost, kterou oceníte jsou protiskluzové body zespodu masážního přístroje. Zabrání tomu, aby vám masážní vanička nechtěně tancovala po místnosti.

Co je důležité říct, že Sencor SFM 3838 neslouží prvotně jen pro samotnou masáž. Ano, určitě všichni od masážního přístroje očekáváme úlevu od bolesti nohou a chceme je zregenerovat po celodenní námaze, nabít se novou energií. Zkrátka udělat si příjemně. Ale masážní vany jsou pomocný nástroj pro domácí pedikúru. Před samotným ošetřením chodidel, kdy je třeba se zbavit ztvrdlé kůže na patách je třeba je dokonale odmočit, změkčit ve vodní lázni. A právě na to můžete tento masážní přístroj na nohy použít.

A byla by velká chyba nezmínit se o pozitivním vlivu na prokrvení nohou a krevního oběhu v oblasti chodidel. Pokud vás často trápí studené nohy, tak proč si je krásně nevyhřát.Takovou maličkost, kterou oceníte jsou protiskluzové body zespodu masážního přístroje. Zabrání tomu, aby vám vanička nechtěně tancovala po místnosti.

Určitě důležitou informací je, že vanička je vhodná pro max. rozměry nohou číslo 51. To znamená 33 cm.

Celkové rozměry přístroje jsou : 21,4 cm (výška), 38,2 cm (šířka), 43,1 cm (hloubka). Přístroj váží 2,6 kg.

Závěr a ohodnocení masážní vaničky SFM 3838

 

 • Skvělá masáž díky tolika rovnoměrně rozložených masážních bodů
 • Dostatečně rozměrné pro všechny velikosti nohou
 • Jednoduše ovladatelný přístroj
 • Perfektní poměr výkon cena
 • Přístroj udržuje teplou vodu teplou
 • Krytka občas dostatečně nezabrání stříkání vody ven
 • Přístroj by mohl být méně hlučný
 • Nepraktické vylévání vody

Napsat komentář