Philips Lumea recenze a stojí opravdu za ty peníze ?

Philips Lumea recenze
název

Philips BRI956/00 Lumea Prestige IPL

Philips Lumea Prestige IPL SC2009/00

Philips SC1997/00 Lumea Advanced IPL

Philips SC1995/00 Lumea Essential IPL

IPL
ANO
ANO
ANO
ANO
nástavce
tělo, bikiny, obličej, podpaží
tělo,bikiny, obličej
tělo, obličej
tělo
napájení
kabel/akumulátor
kabel/akumulátor
kabel
kabel
účinnost
250 000
250 000
250 000
250 000
senzor smart skin
ANO
NE
NE
NE

Stojí Philips Lumea za ty peníze ?

Začínám spíše závěrem recenze, když řeším, jestli Philips Lumea stojí za ty peníze. Ale důvod je jednoduchý. Je to proto, že to je ta první věc, která mě samotnou zajímala nejvíc. Níže se s vámi podělím se svou vlastní zkušeností s tímto IPL epilátorem a to konkrétně model Philips Lumea BRI956/00. Měla jsme možnost si Philips Lumeu vyzkoušet na několik týdnů, protože si ji pořídila má výborná kamarádka. Na začátku se mi ta cena zdála přemrštěná, ale postupem času, když jsem viděla po týdnech účinky, tak mi přišla přijatelnější a přijatelnější.  Philips Lumea je  momentálně to nejvíc top, co můžete používat pro epilaci v domácím prostředí. Stejně tak, je to bohužel to nejdražší, co je k mání. Ale ono nemusíte hned kupovat tu nejdražší verzi jako je Philips Lumea BRI956/00.

Takže moje odpověď:   Ano Philips Lumea za to stojí, ale není třeba kupovat tu nejdražší. Svou práci výborně zvládne i levnější model.

Můj TIP, který Philips Lumea vybrat !

"

Proč nevybírám Philips Lumea BRI956/00 ?

"

Proč nevolím ani Philips Lumea Prestige SC2009 ?

"

Takže Philips Lumea SC 1997 nebo SC 1995 ?

"

A mým favoritem a vítězem je......

Tak který model Philips Lumea bych si vybrala já?

Philips Lumea přichází se 4 variantami, které jsou i cenově odlišné. Nahoře v tabulce jsem rozdíly přehledně vypsala. Tyto 4 varianty se liší především nástavci na oblasti na těle, na které je můžete použít. Ale nenechte se zmást. Všechny modely lze použít od krku dolů, jen některé lze použít na obličej. I když některý model Philips Lumea nemá bikiny nástavec, tak to neznamená, že jej nemůžete na tu oblast použít. S nástavcem na obličej je to komplikovanější, protože je potřeba, aby byl užší a nelze použít ten na tělo, protože by mohl zasáhnout i ret. Dále se jednotlivé modely liší tím, zda je můžete použít bezdrátově či ne. Samozřejmě jsou rozdílné designem. Nejnovější model Philips Lumea BRI956/00 má navíc senzor Smart Skin. Účinnost mají všechny přístroje obdobnou, což je 250 000 záblesků.

Takto se rozhoduju, která model Philips Lumea vybrat:

Nechci ten nejdražší, což je Philips Lumea BRI956/00.  Cena mi přijde opravdu přemrštěná. Přístroj jsem si vyzkoušela, je designově krásnější než ty předchozí. Má navíc ten Smart skin senzor, ale zvládnout se to dá i bez něj. Moji zkušenost s tímto modelem si můžete přečíst níže, psala jsem o něm. Byla jsem s ním spokojená, je skvělý, ale pro vysokou cenu ho osobně zamítám.

Kdyby mi nezáleželo na ceně, určitě kupuji tento model BRI956/00. Ceny se v obchodech dost liší, dost často  tento model seženete až za šílených patnáct tisíc. Já se vždy snažím najít skvělý poměr : ověřený spolehlivý obchod za nejnižší cenu s dopravou zdarma samozřejmě. Objevila jsem eshop, kde ho mají pod 14 tis. Kč. Pokud se rozhodnete pro tento model, tak úplně s klidným svědomím vám doporučuji BRI956/00 koupit zde, protože je to opravdu bezkonkurenční nejnižší  cena a spolehlivý eshop. Philips Lumea SC2009. Můžeme jej použít bezdrátově a má nástavec na tělo, bikiny a obličej. Když jsem zkoušela model Philips Lumea BRI956/00, tak jsem přístroj převážně měla zapojen v elektřině. Je rychlejší než na akumulátoru, takže akumulátor není pro mě výhoda. Vzhledem je docela dost podobný levnějším modelům Philips Lumea SC 1997 a Philips Lumea SC 1995.  Bikiny nástavec oželím, není to nic zásadního, za co bych si připlatila o pár tisícovek víc. Takže i tento model zamítám.

Zase zde hraje roli cena, ale samozřejmě je skvělý. Philips Lumea SC2009  je o 2,5 tis. Kč levnější než BRI956/00. Pokud vás přístroj zaujal, tak doporučuji  Philips Lumea SC 2009 za nejnižší cenu zde.

Nyní se rozhoduji mezi dvěma modely. Philips Lumea Advanced SC 1997 a Philips Lumea Advanced SC 1995. Oba jsou jen na kabel a SC 1997 má navíc nástavec na obličej. Cenově jsou od sebe necelou tisícikorunu. Pokud nástavec na obličej není pro vás důležitý tak vřele doporučuji nákup  Philips Lumea Advanced SC 1995 s nejnižší cenou. Mě obličejový nástavec za tisícikorunu stojí, upotřebím ho, takže já bych si rozhodně pořídila model Philips Lumea Advanced IPL SC 1997 s nejnižší cenou.

Pro koho je Philips lumea vhodný ?

Philips Lumea  je vhodný pro ženy i muže. Přednostně je určena pro epilaci nohou, oblast podpaží a bikin a místa nad rtem. Teda samozřejmě záleží na modelu. Já jsem vyzkoušela Philips Lumea BRI956/00, který se používá na tyto oblasti. Pokud se ptáte, jestli jej můžou bežně používat muži, tak ano, ale opět pouze na těchto místech. 

Určitě není určena pro epilaci na tváři, místech genitálií a krku. Hodně si Philips Lumeu pochvalují ženy, které trpí PCOS (syndrom polycystických ovárií), kdy právě v souvislosti s tímto syndromem ženy trpí více na ochlupení těla. Výrobce uvádí ve svém manuálu pro které typy je tento přístroj nejvhodnější. Ale to je něco, co si zjistěte dopředu, protože by bylo nerozumné utratit tolik peněz za přístroj, který nebude vhodný pro vás.

Pro koho Philips Lumea není vhodná

Zase to souvisí s tím světlem, který působí na chloupkové váčky. Aby chloupky dobře pohltily to světlo a vše dobře zafungovalo, tak je třeba, aby chloupek byl tmavý. Čím tmavší, tím lépe pohlcuje světlo. Philips Lumea není vhodná pro :

 • světlé blond vlasy
 • šedé vlasy
 • zrzavé chloupky
 • bílé chloupky

Co to vlastně je  IPL? Jak funguje IPL ?

IPL je zkratka pro technologii Intenzivního Pulzujícího Světla. Funguje to tak, že přístrojem osvětlujete pokožku. To osvětlení jsou krátké světelné impulzy. Světelné impulzy pohltí kořínky chloupků a zapůsobí na chlupový váček tak, že chloupky samy vypadávají a přejdou do klidové fáze růstu. Po nějaké době je přerušen růst chloupků, kořínek je oslaben. No já si to představuji trošku jako nějaké kouzlo v pohádce. Proč to tak je a co to je přesně za světlo, tak to nechápu a nerozumím tomu. Alespoň Philips Lumea neslibuje nesplnitelné a nechvástá se, že odstraní ochlupení navždy, ale pouze garantuje, že zpomalí růst ochlupení a oslabí jej. Taky jsme si zapamatovala, že výrobce uvádí, že všechny chloupky jsou vždy v jiné fázi růstu a proto je třeba dodržet jistý časový harmonogram, který doporučuje. To už je něco, co dokážu pochopit. Je jasné, že chloupky nerostou vždy stejně a nemůžeme očekávat, že po prvním použití budou stejnoměrně vypadávat.

PHILIPS LUMEA RECENZE a Má vlastní zkušenost S Philips lumea bri956/00

Tento typ Philips Lumea mi nepatří, ale moje super kamarádka si ho pořídila a mám možnost si jej vyzkoušet na pár týdnů. Používá se v počátcích jednou za 2 týdny a my se spolu vídáváme častěji, takže nebyl problém si ho vyzkoušet v rámci doporučovaného harmonogramu od výrobce.

Jak působí Philips Lumea na první pohled?

Víte, jak nějaký přístroj nebo věc vemete do ruky, potěžkáte to, otočíte to a během pár vteřin získáte jen takový pocit, jestli to je kvalita nebo nějaká hračka? Tak u tohoto přístroje, když otevřete krabici byste zaručeně měli mít pocit, že je to něco kvalitního. Už kvůli té ceny to člověk tak trochu očekává, že? Já jsem ten pocit měla, když jsem jej viděla poprvé na vlastní oči. Přístroj jsem před tím viděla na videu i na fotkách, ale ve skutečnosti se mi líbí víc. Zarazilo mě, že je robustnější a těžší, než jsem čekala.

Kdy s Philips Lumea začít? Záleží na ročním období?

Ještě jedna věc. Je to samozřejmě jen takový postřeh, ale ono je o něco praktičtější, když si Philips Lumea pořídíte v podzimní či zimních měsících. Výrobce sám uvádí jistá pravidla a doporučení, které byste měli dodržet a jedním z nich je, že byste se neměli vystavovat slunečnímu záření alespoň 2 týdny před použitím ( což v létě je obtížnější) + ještě 2 dny po použití. Ale hlavně je praktické začít v tom zimním období, protože je třeba počítat s několika týdny, než ta kúra zabere tak, jak má. Taky ten přístroj je lépe funkční, když vaše pokožka je světlejší, takže čím méně je člověk opálený, tím to lépe zabere.  Použila jsem test intenzity světla po té, co jsem se opálila a opravdu mi vyšel nižší stupeň.

Začínám s oholenýma hladkýma nožkama

Před použitím Philips Lumea odstraňte chloupky jakýmkoliv způsobem, na který jste zvyklí. Pozor, jen ne depilační krémy z důvodu použité chemie. A obecně pokud si depilací či epilací rozdráždíte pokožku, tak počkejte ,než se uklidní. Já používám epilátor a červené pupínky mám ještě do druhého dne. Ale na své poprvé jsem samozřejmě naběhla s hladkýma nožkama a bez pupínků.

jak dopadl můj Test intenzity světla? ( funkci má jen  philips lumea bri956/00 )

Přístroj má 5 různých intenzit světla. Tyto intenzitu vám sám doporučí na základě testu nebo si ji můžete zvolit sami. Přístroj přiložíte na pokožku a zmáčknete tlačítko s obrázkem lupy. Přístroj vám doporučí intenzitu a můžete potvrdit tlačítkem s fajfkou. Použití lumea není bolestivé, ale někomu možná může být nepřijemné nebo i bolestivé. To taky upravujete tou intenzitou světla. Pokud si navolíte například číslo 5 ,ale je vám to nepříjemné, tak snižujete, dokud to nebude pro vás optimální. Mě aplikace Lumei vůbec nebolela a ani nebyla nepříjemná. Pociťuji jen slabé teplo. Je třeba říct, že jsem používala stupeň 5 po celou dobu. Jen poprvé jsem chtěla vidět, jestli pocítím fyzicky nějakou změnu, tak jsem začla na 1, druhé prosvícení na 2, pak 3 a 4, ale pokračovala jsem už jen na 5. Kamarádka taky nepociťovala nic nepříjemného. Ale myslím, že jsme někde četla, že pro někoho to bolestivé bylo.

A konečně můžu začít blikat s philips lumea bri956/00

Na aplikaci není nic komplikovaného. Nejtěžší asi je být pozorný a opravdu posouvat přístroj tak, aby jste nějaké místo nepřehlédli nebo naopak neproblýskli jedno místo 2x. Ono by se nic nestalo, ale je to zbytečné. Škoda každého záblesku vedle. Máte jich celkem 250 000, ale proč plýtvat. Můžemem aplikovat dvěma způsoby : 1. Přitisknutí a záblesk  2. Posunutí a záblesk Běžně na aplikaci nohy je pohodlnější Posunutí a záblesk, kdy plynule přecházíte k dalšímu místečku. Mezi těmi probliknutími přístroj potřeboval na dobití asi 2 vteřiny a to jen pokud je Philips Lumea připojena na síťovém kabelu. Pokud jedete na akumulátor, tak potřebuje více času, asi 3,5 vteřiny podle výrobce. Já jsem si to jen jednou vyzkoušela bez síťového kabelu a bylo to opravdu pomalejší. Jinak jsem přístroj vždy používala připojen do elektřiny. Kabel má asi 2 m, takže pokud budete potřebovat nějaké speciální místo, kde jsou 2 m od zásuvky málo, tak budete muset použít prodlužovací kabel. Ale to je jak se vším, například s fénem.

 Jaké nástavce patří konkrétně k modelu Philips Lumea BRI956/00 ?

Nástavce jsou lehce vyměnitelné a jednoduše se čistí. Jen se vyklapne jeden a zaklapnete druhý. Na čištění není ani co. Není třeba takové péče jako epilátor, kdy musíte dostat ven plno chloupků. Tady jde spíš jen o nějaké leštění. Philips Lumea je prakticky bezúdržbový přístroj.

 • Nástavce pro ošetření těla – tento nástavec využijete na probliknutí největších partií těla. Nohy, třeba i záda, pokud potřebujete.
 • Nástavec na obličej – využijete jej na bradu, na místo nad rtem. Rozhodně vůbec nezkoušejte použít na obočí. To opravdu ne.
 •  Nástavec na podpaží – na podpaží je speciální nástavec, protože musí být extra zakřivený.
 • Nástavec na oblast třísel – speciálně přízpůsoben této oblasti. Za prvé tvarem a za druhé technologií, protože chloupky jsou zde silnější, pevnější.

Jak jsem aplikovala Philips Lumea a kdy byly znát výsledky ?

1.týden:  1. ošetření

2.týden:  něco se děje, chloupky začínají vypadávat

3.týden: 2.ošetření    další chloupky vypadávají, upravuji svým                        epilátorem

4.týden:       nové chloupky jsou jemnější, je jich méně

5.týden:  3.ošetření        zatím největší změna, chloupky vypadávají

6.týden:         drobná úprava mým klasickým epilátorem

7.týden:  4.ošetření

8.týden:        chloupky se objevují, ale řidší a slabší

9.týden:  5.ošetření

Philips Lumeu jsem použila jen 5x. Držela jsem se doporučovaného harmonogramu ošetření výrobcem. Jak jsem se už zmiňovala, přístroj jsem měla vždy jen na vyzkoušení a byla jsme domluvena jen na těch počátečních 9 týdnech. Následně bych měla pokračovat tak, že 1x za měsíc bych Philips Lumeu měla použít a udržovat tím hladkou pokožku. Během kúry není na škodu pokud pokračujete v běžné depilaci či epilaci ochlupení tak, jak jste byli zvyklí před tím. Já jsem používala stále můj epilátor, tak jako před tím. A pokud to hořelo, tak jsem použila i žiletku na jedno použití. Nic neurychlíte pokud budete používat přístroj častěji, ale co je důležité, tak to je  je dodržovat ten harmonogram úprav, který Philips doporučuje.

Jak dlouho zabere péče ?

Přístroj je možné používat se síťovým kabelem nebo akumulátorem. Pokud je přístroj zapojen do sítě, tak je silnější a nabíjení pro následovný záblesk je rychlejší. Tady níže vypisuju časy trvání aplikací, které uvádí výrobce.

 • obličej – 1,5 min síť, 2,5 min akumulátor 
 • podpaží – 1,5 min síť, 2,5 min akumulátor
 • bikiny – 2 min síť,  3  min akumulátor
 • nohy – 6,5 min síť, 11 min akumulátor
 • lýtka – 4,5 min síť, 7,5 min akumulátor

A jak dlouho to zabralo mě?

No to je asi věc, ve které se rozcházím s výrobcem. Já jsem přístroj používala na nohy a na podpaží. Tak podpaží není problém a asi časová náročnost odpovídá. Ale nohy mi trvaly podstatně déle. Alespoň ty první dvě ošetření. Philips píše v návodu, že to trvá 6,5 min a mě jedna noha zabrala určitě dobrých 15 min. Je pravda, že možná taky proto, že jsme se u toho vykecávala, ale i tak si myslím, že za 6,5 min bych to asi nestihla. Pokud jsem chtěla být pečlivá a hlídala jsem si, abych nějaký centimetr nevynechala, tak mi to opravdu zabralo více času. Naopak ty dvě poslední ošetření jsem už byla rychlejší, ale zabralo mi to déle, než 6,5min. Taky ze začátku jsem nevěděla, kterým směrem se mi přikládá přístroj lépe. Nakonec jsem ty další týdny vedla přístroj od nártu směrem ke koleni, kdežto poprvé jsem to taky zkoušela ve směru po obvodu nohy.

Závěr

Jak už jsme uváděla, tak přístroj jsem používala vždy na stupni 5. Je třeba říct, že pokožku mám spíše světlejší a chloupky spíše tmavší než světlé. Nejsem úplně ten dokonalý typ pro tento přístroj – světlá pleť a tmavé chloupky, ale i tak mám k tomu blíž, než k snědé pleti s blond chloupky. Přístroj jsem užívala jen 9 týdnů, protože jak jsem už psala byl zapůjčený, nevlastním ho. Kamarádka byla moc hodná, že jsem ho mohla taky využívat, protože jsem ji vlastně ubírala záblesky. Výrobce uvádí že přístroj je na 250 000 záblesků, což by mělo stačit na 15 let. Taky jestli jste už někdy dříve používali jiný IPL přístroj, tak víte, že bylo třeba používat i nějaký gel, aby to fungovalo. Philips Lumea IPL žáden gel nepotřebuje a funguje normálně na sucho. To se mi obecně líbí na Philips Lumea, že je to bezúdržbový přístroj. Nepotřebuji k tomu žádné pomůcky, není třeba přístroj čistit, není třeba zvláštní přípravy. Pokud už tento IPL epilátor máte, tak je třeba tomu věnovat jen čas. Zpočátku jednou za 14 dní a později jednou za měsíc. Už po týdnu mi přišlo, že mi chloupků roste méně než obvykle po epilaci (epilovala jsem si je 24hod před vyzkoušením Lumei).

Můžete porovnat i s Braun IPL.

IPL epilátor nesmíte používat na intimní partie. Na ty je asi nejvhodnější Brazilská depilace cukrovou pastou. Nebo také depilační krém.

Ať už máte Philips Lumeu pro sebe nebo jako luxusní dárek pro maminku, tak si pozorně přečtěte, jestli je pro vás vhodný a využijete ho.

Velká spokojenost

Po čtyřech týdnech jsem už viděla, že mi rostou slabší chloupky, takové jemnější. No a potom je znát výsledek každým týdnem. Vím, jak mi rostly chloupky, pokud jsem je depilovala, a v těch následujících týdnech jsem si je nemusela depilovat tak často. Já jsem použila jen 5 ošetření, abych dodržela ten základní harmonogram a kamarádce už nevybírala její záblesky. I tak byla znát změna. Asi měsíc po poslední aplikaci jsem si nepotřebovala chloupky depilovat. Jen pár drobných chloupků se m objevilo. Po měsíci už jsem zase používala epilátor pravidelněji a nárůst chloupků se vracel. Ale to je tím, že jsem vlastně už nedodržela postup ošetření 1 x za 4 týdny. Jinak by to pro mě bylo velmi účinné. A pokud ani tato Philips Lumea recenze vás nepřesvědčila o účinnosti IPL epilátorů, tak se podívejte na recnze klasických jako je Braun Silk-épil 9