Philips Lumea recenze 2023 a stojí opravdu za ty peníze ?

Philips Lumea Series 9000 BRI958/00Philips Lumea Series 9000 BRI955/00Philips Lumea Advanced SC1997/00Philips Lumea Prestige BRI956/00Philips Lumea Advanced SC1998/00Philips Lumea Advanced SC1994/00
tělo, bikiny, obličej, podpažícitlivé partie, tělo, tvářtělo, obličejtělo, obličej, bikiny, podpažítělo, tvář, bikinytělo
kabel/akumulátorkabel/akumulátorkabelkabel/akumulátorkabelkabel
450 000450 000250 000250 000250 000250 000
SenseIQSenseIQSensor smart skinSensor smart skin
Nejnižší cenyNejnižší cenyNejnižší cenyNejnižší cenyNejnižší cenyNejnižší ceny

Jaký model Philips Lumea si vybrat?

1.    V prvním kroku si řekněte, kolik do IPL epilátoru chcete investovat. Některé cenové rozdíly jsou až dvojnásobné. Hlavní rozdíl je v tom, kolik mají účinných záblesků. Některé mají 450 000 a jiné modely 250 000. Proto ten vysoký rozdíl v ceně. Pokud chcete IPL epilátor s 450 000 záblesky a vyšší životností, tak to máte jednodušší, protože budete vybírat jen ze 3 modelů. Tyto modely jsou z řady Philips Lumea Series 9000.

2. V druhém kroku si řekněte, které nástavce nezbytně potřebujete a které byste oželeli..

3. V dalším kroku si rozmyslete, jestli budete spokojeni, pokud přístroj bude napájen pouze přes kabel nebo akumulátor je pro vás nezbytný. Pokud víte, že chcete i akumulátor a epilátor používat bez kabelu, tak to vám výběr zase o něco zúží.

Philips Lumea epilátory se 450 000 záblesky

Rozdělme ten rozhodovací proces výběru na Philips Lumea se 450 000 záblesky a 250 000 záblesky. Budu je porovnávat zvlášť. Důvodem je téměř dvojnásobný rozdíl v ceně a životnosti.

450 000 záblesků má řada s názvem Philips Lumea Series 9 000.  Který konkrétní typ si vybrat? BRI958/00  nebo BRI955/00 ?

Philips Lumea Series 9 000

epilátor IPL Philips Lumea BRI958/00

Philips Lumea BRI958/00

 • tělo, bikiny, obličej, podpaží
 • kabel/akumulátor
 • SenseIQ
epilátor IPL Philips LumeA BRI955/00

Philips LumeA BRI955/00

 • citlivé partie, tělo, tvář
 • kabel/akumulátor
 • SenseIQ

Philips Lumea Series 9000 BRI958/00 a Philips Lumea Series 9000 BRI955/00 se liší především v nástavcích. Mají i rozdílnou barvu rukojeti přístroje, ale to je určitě bezpředmětné ve výběru.

Takže si vyberte mezi těma modely podle nástavců, které využijete.

Philips Lumea epilátory se 250 000 záblesky

250 000 záblesků má řada s názvem Philips Lumea Advanced a Philis Lumea Prestige.  Který konkrétni typ si vybrat?

Philips Lumea Advanced

epilátor IPL Philips Lumea Advanced SC1997/00
epilátor IPL Philips Lumea Advanced SC1998/00
epilátor IPL Philips Lumea Advanced SC1994/00

Philips Lumea Advanced SC1997/00

 • tělo, obličej
 • kabel

Philips Lumea Advanced SC1998/00

 • tělo, tvář, bikiny
 • kabel

Philips Lumea Advanced SC1994/00

 • tělo
 • kabel
 • Sensor smart skin

Kdyby mi nezáleželo na ceně, určitě kupuji model BRI956/00, který jsem měla možnost si vyzkoušet. Ceny se v obchodech dost liší, dost často  tento model seženete až za šílených patnáct tisíc. Já se vždy snažím najít skvělý poměr : ověřený spolehlivý obchod za nejnižší cenu s dopravou zdarma samozřejmě. Objevila jsem eshop, kde ho mají pod 12 tis. Kč.

Pokud se rozhodnete pro tento model, tak úplně s klidným svědomím vám doporučuji BRI956/00 koupit zde, protože je to opravdu bezkonkurenční nejnižší  cena a spolehlivý eshop.  Můžeme jej použít bezdrátově a má nástavec na tělo, bikiny a obličej, podpaží. Samozřejmě má Sensor smart skin.

Philips Lumea Prestige BRI956/00 je nejlépe vybaven IPL epilátor s 250 000 záblesky.

Pokud i tak budete chtít jít s cenou dolů, tak se jen smiřte s tím, že nebudete mít přístroj na akumulátor a pouze na kabel.

Když jsem zkoušela model Philips Lumea BRI956/00, tak jsem přístroj převážně měla zapojen v elektřině. Je rychlejší než na akumulátoru, takže akumulátor není až tak výhoda. 

Takže mezi modely Advanced si vyberte zase podle nástavce, které využijete. V Advanced řadě má jen model Philips Lumea Advanced SC1994/00 Sensor smart skin, ostatní modely jej nemají.

Z levnějších IPL epilátorů bych volila Philips Lumea Advanced IPL SC 1997 s nejnižší cenou. Vybavením je dostačující a cenově velmi přijatelný.

Philips Lumea Prestige

epilátor IPL Philips Lumea Prestige BRI956/00

Philips Lumea Prestige BRI956/00

 • tělo, obličej, bikiny, podpaží
 • kabel/akumulátor
 • Sensor smart skin

Lhilips Lumea Prestige je pecka mezi Philips Lumea epilátory s 250 000 záblesky. Ale tomu odpovídá i cena.

Všechny podstatné informace máte zde k dispozici a rozhodnutí je jen na vás. Možná vám pomůže moje několikatýdenní osobní zkušenost s Philips Lumea Prestige BRI956, kterou detailněji popisuji níže.

Stojí philips lumea za ty peníze?

Jestli Philips Lumea stojí za ty peníze bych měla asi řešit na konci recenze. Ale důvod je jednoduchý. Je to proto, že to je ta první věc, která mě samotnou zajímala nejvíc a nenašla jsem na ní odpověď.

Připravila jsem přehled jednotlivých modelů Philips Lumea, abych vám ulehčila rozhodování. Vysvětluji v čem  se od sebe liší a podle čeho byste se měli rozhodovat ve výběru.

Níže se s vámi podělím se svou vlastní zkušeností s tímto IPL epilátorem a to konkrétně model Philips Lumea BRI956/00. Měla jsem možnost si Philips Lumeu půjčovat během několika týdnů, protože si ji pořídila má výborná kamarádka. Na začátku se mi ta cena zdála přemrštěná, ale postupem času, když jsem viděla po týdnech účinky, tak mi přišla přijatelnější a přijatelnější.  

Philips Lumea je  momentálně to nejvíc top, co můžete používat pro epilaci v domácím prostředí. Stejně tak, je to bohužel to nejdražší, co je k mání. Ale ono nemusíte hned kupovat tu nejdražší verzi, kterou Philips nabízí. 

Je skvělé, že Philips připravil celou řadu Philips Lumea, kde si každý najde ten svůj typ podle svých potřeb a možností.

V čem se jednotlivé modely Philips Lumea liší ?

Philips Lumea přichází s několika variantami, které se svými funkcemi liší. Od vlastností jednotlivých epilátorů se odvíjí i cena.

Nahoře v tabulce jsem rozdíly přehledně vypsala.

Varianty IPL epilátoru se liší především počtem nástavců, které můžete využít na jednotlivé partie těla.

Všechny modely lze použít od krku dolů, ale jen některé lze použít na obličej. I když některý model Philips Lumea nemá bikiny nástavec, tak to neznamená, že jej nemůžete na tu oblast použít. S nástavcem na obličej je to komplikovanější, protože je potřeba, aby byl užší a nelze použít ten na tělo, protože by mohl zasáhnout i ret.

Dále se jednotlivé modely liší tím, zda je můžete použít bezdrátově či ne.

Samozřejmě jsou rozdílné designem.

Některé modely mají nejnovější technologii SenseIQ, některé mají Sensor smart Skin.

A velký rozdíl je v počtu záblesků. Ty nejdražší modely mají účinnost až 450 00 záblesků. Ostatní mají 250 000 záblesků.

Když chcete ten nejlevnější

Pokud i tak budete chtít jít s cenou dolů, tak se jen smiřte s tím, že nebudete mít přístroj na akumulátor a pouze na kabel.

Když jsem zkoušela model Philips Lumea BRI956/00, tak jsem přístroj převážně měla zapojen v elektřině. Je rychlejší než na akumulátoru, takže akumulátor není až tak výhoda. 

Takže mezi modely Advanced si vyberte zase podle nástavce, které využijete. V Advanced řadě má jen model Philips Lumea Advanced SC1994/00 Sensor smart skin, ostatní modely jej nemají.

Z levnějších IPL epilátorů bych volila Philips Lumea Advanced IPL SC 1997 s nejnižší cenou. Vybavením je dostačující a cenově velmi přijatelný.

Pro koho je Philips Lumea epilátor vhodný ?

Philips Lumea  je vhodný pro ženy i muže. Přednostně je určena pro epilaci nohou, oblast podpaží a bikin a místa nad rtem. Teda samozřejmě záleží na modelu. Já jsem vyzkoušela Philips Lumea BRI956/00, který se používá na tyto oblasti. Pokud se ptáte, jestli jej můžou bežně používat muži, tak ano, ale opět pouze na těchto místech. 

Určitě není určena pro epilaci na tváři, místech genitálií a krku. Hodně si Philips Lumeu pochvalují ženy, které trpí PCOS (syndrom polycystických ovárií), kdy právě v souvislosti s tímto syndromem ženy trpí více na ochlupení těla. Výrobce uvádí ve svém manuálu pro které typy je tento přístroj nejvhodnější. Ale to je něco, co si zjistěte dopředu, protože by bylo nerozumné utratit tolik peněz za přístroj, který nebude vhodný pro vás.

Pro koho Philips Lumea není vhodná

Zase to souvisí s tím světlem, který působí na chloupkové váčky. Aby chloupky dobře pohltily to světlo a vše dobře zafungovalo, tak je třeba, aby chloupek byl tmavý. Čím tmavší, tím lépe pohlcuje světlo. Philips Lumea není vhodná pro :

 • světlé blond vlasy
 • šedé vlasy
 • zrzavé chloupky
 • bílé chloupky

Jak dlouho zabere péče epilátorem Philips Lumea IPL ?

Přístroj je možné používat se síťovým kabelem nebo akumulátorem. Pokud je přístroj zapojen do sítě, tak je silnější a nabíjení pro následovný záblesk je rychlejší. Tady níže vypisuju časy trvání aplikací, které uvádí výrobce.

 • obličej – 1,5 min síť, 2,5 min akumulátor 
 • podpaží – 1,5 min síť, 2,5 min akumulátor
 • bikiny – 2 min síť,  3  min akumulátor
 • nohy – 6,5 min síť, 11 min akumulátor
 • lýtka – 4,5 min síť, 7,5 min akumulátor

Co to je IPL ? Jak funguje IPL ?

IPL je zkratka pro technologii Intenzivního Pulzujícího Světla. Funguje to tak, že přístrojem osvětlujete pokožku. To osvětlení jsou krátké světelné impulzy.

Světelné impulzy pohltí kořínky chloupků a zapůsobí na chlupový váček tak, že chloupky samy vypadávají a přejdou do klidové fáze růstu. Po nějaké době je přerušen růst chloupků, kořínek je oslaben. No já si to představuji trošku jako nějaké kouzlo v pohádce. Proč to tak je a co to je přesně za světlo, tak to nechápu a nerozumím tomu.

Alespoň Philips Lumea neslibuje nesplnitelné a nechvástá se, že odstraní ochlupení navždy, ale pouze garantuje, že zpomalí růst ochlupení a oslabí jej. Taky jsme si zapamatovala, že výrobce uvádí, že všechny chloupky jsou vždy v jiné fázi růstu a proto je třeba dodržet jistý časový harmonogram, který doporučuje. To už je něco, co dokážu pochopit. Je jasné, že chloupky nerostou vždy stejně a nemůžeme očekávat, že po prvním použití budou stejnoměrně vypadávat.

Philips Lumea recenze a má vlastní zkušenost s Philips Lumea BRI 956/00

Tento typ Philips Lumea mi nepatří, ale moje super kamarádka si ho pořídila a mám možnost si jej vyzkoušet na pár týdnů. Používá se v počátcích jednou za 2 týdny a my se spolu vídáváme častěji, takže nebyl problém si ho vyzkoušet v rámci doporučovaného harmonogramu od výrobce.

Jak působí epilátor Philips Lumea na první pohled?

Víte, jak nějaký přístroj nebo věc vemete do ruky, potěžkáte to, otočíte to a během pár vteřin získáte jen takový pocit, jestli to je kvalita nebo nějaká hračka? Tak u tohoto přístroje, když otevřete krabici byste zaručeně měli mít pocit, že je to něco kvalitního. Už kvůli té ceny to člověk tak trochu očekává, že? Já jsem ten pocit měla, když jsem jej viděla poprvé na vlastní oči. Přístroj jsem před tím viděla na videu i na fotkách, ale ve skutečnosti se mi líbí víc. Zarazilo mě, že je robustnější a těžší, než jsem čekala.

Kdy s Philips Lumea začít ? Záleží na ročním období ?

Ještě jedna věc. Je to samozřejmě jen takový postřeh, ale ono je o něco praktičtější, když si Philips Lumea pořídíte v podzimní či zimních měsících. Výrobce sám uvádí jistá pravidla a doporučení, které byste měli dodržet a jedním z nich je, že byste se neměli vystavovat slunečnímu záření alespoň 2 týdny před použitím ( což v létě je obtížnější) + ještě 2 dny po použití.

Ale hlavně je praktické začít v tom zimním období, protože je třeba počítat s několika týdny, než ta kúra zabere tak, jak má. Taky ten přístroj je lépe funkční, když vaše pokožka je světlejší, takže čím méně je člověk opálený, tím to lépe zabere.  Použila jsem test intenzity světla po té, co jsem se opálila a opravdu mi vyšel nižší stupeň.

Jak se na aplikaci IPL připravit ?

Před použitím Philips Lumea odstraňte chloupky jakýmkoliv způsobem, na který jste zvyklí. Pozor, jen ne depilační krémy z důvodu použité chemie. A obecně pokud si depilací či epilací rozdráždíte pokožku, tak počkejte ,než se uklidní. Já používám epilátor a červené pupínky mám ještě do druhého dne. Ale na své poprvé jsem samozřejmě naběhla s hladkýma nožkama a bez pupínků.

Test intenzity světla a můj výsledek

Přístroj má 5 různých intenzit světla. Tyto intenzitu vám sám doporučí na základě testu nebo si ji můžete zvolit sami. Přístroj přiložíte na pokožku a zmáčknete tlačítko s obrázkem lupy. Přístroj vám doporučí intenzitu a můžete potvrdit tlačítkem s fajfkou. Použití lumea není bolestivé, ale někomu možná může být nepřijemné nebo i bolestivé. To taky upravujete tou intenzitou světla. Pokud si navolíte například číslo 5 ,ale je vám to nepříjemné, tak snižujete, dokud to nebude pro vás optimální.

Mě aplikace Lumei vůbec nebolela a ani nebyla nepříjemná. Pociťuji jen slabé teplo. Je třeba říct, že jsem používala stupeň 5 po celou dobu. Jen poprvé jsem chtěla vidět, jestli pocítím fyzicky nějakou změnu, tak jsem začla na 1, druhé prosvícení na 2, pak 3 a 4, ale pokračovala jsem už jen na 5. Kamarádka taky nepociťovala nic nepříjemného. Ale myslím, že jsme někde četla, že pro někoho to bolestivé bylo.

První aplikace Philips Lumea BRI956/00

Na aplikaci není nic komplikovaného. Nejtěžší asi je být pozorný a opravdu posouvat přístroj tak, aby jste nějaké místo nepřehlédli nebo naopak neproblýskli jedno místo 2x. Ono by se nic nestalo, ale je to zbytečné. Škoda každého záblesku vedle. Máte jich celkem 250 000, ale proč plýtvat.

Můžemem aplikovat dvěma způsoby : 1. Přitisknutí a záblesk  2. Posunutí a záblesk Běžně na aplikaci nohy je pohodlnější Posunutí a záblesk, kdy plynule přecházíte k dalšímu místečku. Mezi těmi probliknutími přístroj potřeboval na dobití asi 2 vteřiny a to jen pokud je Philips Lumea připojena na síťovém kabelu. Pokud jedete na akumulátor, tak potřebuje více času, asi 3,5 vteřiny podle výrobce. Já jsem si to jen jednou vyzkoušela bez síťového kabelu a bylo to opravdu pomalejší.

Jinak jsem přístroj vždy používala připojen do elektřiny. Kabel má asi 2 m, takže pokud budete potřebovat nějaké speciální místo, kde jsou 2 m od zásuvky málo, tak budete muset použít prodlužovací kabel. Ale to je jak se vším, například s fénem.

Recenze Philips Lumea BRI956/00 nástavců ?

Nástavce jsou lehce vyměnitelné a jednoduše se čistí. Jen se vyklapne jeden a zaklapnete druhý. Na čištění není ani co. Není třeba takové péče jako epilátor, kdy musíte dostat ven plno chloupků. Tady jde spíš jen o nějaké leštění. Philips Lumea je prakticky bezúdržbový přístroj.

 • Nástavce pro ošetření těla – tento nástavec využijete na probliknutí největších partií těla. Nohy, třeba i záda, pokud potřebujete.
 • Nástavec na obličej – využijete jej na bradu, na místo nad rtem. Rozhodně vůbec nezkoušejte použít na obočí. To opravdu ne.
 •  Nástavec na podpaží – na podpaží je speciální nástavec, protože musí být extra zakřivený.
 • Nástavec na oblast třísel – speciálně přízpůsoben této oblasti. Za prvé tvarem a za druhé technologií, protože chloupky jsou zde silnější, pevnější.

Výsledek recenze a testu Philips Lumea BRI956/00

týden recenze a testu Philips Lumea BRI956/00aplikace stav
1.týden1. aplikace
2.týdenněco se děje, chloupky začínají vypadávat
3.týden2. aplikacedalší chloupky vypadávají, upravuji svým epilátorem
4.týdennové chloupky jsou jemnější, je jich méně
5.týden3. aplikacezatím největší změna, chloupky vypadávají
6.týdendrobná úprava mým klasickým epilátorem
7.týden4. aplikace
8.týdennové chloupky se objevují, ale řidší a slabší
9.týden5.ošetření

Kolik času mi zabrala aplikace / ošetření epilátorem Philips Lumea IPL ?

No to je asi věc, ve které se rozcházím s výrobcem. Já jsem přístroj používala na nohy a na podpaží. Tak podpaží není problém a asi časová náročnost odpovídá. Ale nohy mi trvaly podstatně déle. Alespoň ty první dvě ošetření. Philips píše v návodu, že to trvá 6,5 min a mě jedna noha zabrala určitě dobrých 15 min. Je pravda, že možná taky proto, že jsme se u toho vykecávala, ale i tak si myslím, že za 6,5 min bych to asi nestihla. Pokud jsem chtěla být pečlivá a hlídala jsem si, abych nějaký centimetr nevynechala, tak mi to opravdu zabralo více času.

Naopak ty dvě poslední ošetření jsem už byla rychlejší, ale zabralo mi to déle, než 6,5min. Taky ze začátku jsem nevěděla, kterým směrem se mi přikládá přístroj lépe. Nakonec jsem ty další týdny vedla přístroj od nártu směrem ke koleni, kdežto poprvé jsem to taky zkoušela ve směru po obvodu nohy.

Shrnutí recenze IPL epilátor Philips Lumea 956/00

Jak už jsme uváděla, tak přístroj jsem používala vždy na stupni 5. Je třeba říct, že pokožku mám spíše světlejší a chloupky spíše tmavší než světlé. Nejsem úplně ten dokonalý typ pro tento přístroj – světlá pleť a tmavé chloupky, ale i tak mám k tomu blíž, než k snědé pleti s blond chloupky. Přístroj jsem užívala jen 9 týdnů, protože jak jsem už psala byl zapůjčený, nevlastním ho. Kamarádka byla moc hodná, že jsem ho mohla taky využívat, protože jsem ji vlastně ubírala záblesky.

Výrobce uvádí že přístroj je na 250 000 záblesků, což by mělo stačit na 15 let. Taky jestli jste už někdy dříve používali jiný IPL přístroj, tak víte, že bylo třeba používat i nějaký gel, aby to fungovalo.

Philips Lumea IPL žáden gel nepotřebuje a funguje normálně na sucho. To se mi obecně líbí na Philips Lumea, že je to bezúdržbový přístroj. Nepotřebuji k tomu žádné pomůcky, není třeba přístroj čistit, není třeba zvláštní přípravy. Pokud už tento IPL epilátor máte, tak je třeba tomu věnovat jen čas. Zpočátku jednou za 14 dní a později jednou za měsíc. Už po týdnu mi přišlo, že mi chloupků roste méně než obvykle po epilaci (epilovala jsem si je 24hod před vyzkoušením Lumei).

Můžete porovnat i s Braun IPL.

IPL epilátor nesmíte používat na intimní partie. Na ty je asi nejvhodnější Brazilská depilace cukrovou pastou. Nebo také depilační krém.

Ať už máte Philips Lumeu pro sebe nebo jako luxusní dárek pro maminku, tak si pozorně přečtěte, jestli je pro vás vhodný a využijete ho.

Závěr a výsledek recenze IPL epilátor Philips Lumea 956/00

Po čtyřech týdnech jsem už viděla, že mi rostou slabší chloupky, takové jemnější. No a potom je znát výsledek každým týdnem. Vím, jak mi rostly chloupky, pokud jsem je depilovala, a v těch následujících týdnech jsem si je nemusela depilovat tak často. Já jsem použila jen 5 ošetření, abych dodržela ten základní harmonogram a kamarádce už nevybírala její záblesky. I tak byla znát změna.

Asi měsíc po poslední aplikaci jsem si nepotřebovala chloupky depilovat. Jen pár drobných chloupků se m objevilo. Po měsíci už jsem zase používala epilátor pravidelněji a nárůst chloupků se vracel. Ale to je tím, že jsem vlastně už nedodržela postup ošetření 1 x za 4 týdny. Jinak by to pro mě bylo velmi účinné. A pokud ani tato Philips Lumea recenze vás nepřesvědčila o účinnosti IPL epilátorů, tak se podívejte na recenze klasických jako je Braun Silk-épil 9 a Braun Silk-epil Pro 5.