Podiatr vs podolog ? Co je podiatrie a podologie ?

Kdo je podolog?

Podolog je lékař, který se specializuje na poskytování komplexní péče o nohy a chodidla. Obor podologie zahrnuje širokou škálu témat. Například řeší problematiku anatomie nohy, deformace nohy, důsledky diabetu a chronických onemocnění na končetinách a nemoci kůže a nehtů. Podolog dokáže napravit problémy s nehty, vyřešit lymfatické problémy dolních končetin. Podolog řeší mykózy či ploché chodidla léčit prasklé paty a zvládnout mnoho dalších problémů, které postihují chodidla.

Kdo je podiatr?

Podiatr je doktor medicíny podiatrie, lékař nebo chirurg, který se specializuje na diagnostiku a léčbu nohou, kotníku a dolních končetin nohy. Lékař se v podstatě specializuje na chirurgickou léčbu jakékoliv poruchy, která postihuje nohu, kotník a dolní struktury nohy.

Důvody proč vyhledat lékaře na nohy

Lékař pracuje stejným způsobem jako kterýkoli jiný zdravotnický pracovník. V tomto případě se však soustředí na poskytování komplexní péče o nohy a chodidla. Měli byste navštívit podologa nebo podiatra, jakmile si všimnete nějakého problému nohy. Některé onemocnění nohou, které vyžadují naléhavou pozornost, zahrnují:

Vbočený palec

Vbočený palec jsou hrboly, které se objevují na straně velkého prstu, takže je velmi bolestivé chodit. Přesná příčina buněk zůstává neznáma, ale různé stavy, jako je dna, revmatoidní artritida a nošení pevné boty, mohou významně zvýšit riziko vývoje buněk. Diagnostiku a léčbu provádí pouze odborník na nohy

Zarostlé nehty

Zarostlé nehty se týkají stavu, který se vyznačuje vývojem hřebíků na kůži, spíše než nad ním. Podmínka je způsobena napadením houbami, špatnou strukturou nohou, pevnou obuví a nesprávnou péčí o nehty.

Kladívkový prst

Kladívkový prst je stav, který vede k deformitě malých prstů. Stav se vyskytuje kvůli nerovnováze mezi vazy a svaly, které drží prsty. Specialista na nohy může pomoci při diagnóze problému a doporučit efektivní možnosti léčby.

Plantární fasciitida

Plantární fasciitis je zánět fascia vazu kvůli přes pronation paty nebo oblouku nohy. Mezi běžné příznaky patří bolest při stoupání po schodech, přetrvávající bolest po dlouhém stojícím a ztuhlost ráno.

Atletova noha

Atletova noha je nakažlivá houbová choroba charakterizovaná svěděním a pálením nohou a prsty. Onemocnění obvykle postihuje sportovce, když sdílí mokré šatny a veřejné sprchy. Tento stav je obtížně léčitelný a vyžaduje si odbornou pomoc ošetřujícího lékaře.

Podologové a podiatři jsou specialisté na řešení problémů s nohou a kotníkem. Procházejí roky výcviku, včetně chirurgického výcviku založeného na nemocnici, aby dokázali dokonalé dovednosti a znalosti. Dále mají dostatečné zkušenosti, pokud jde o podávání léků, objednávání testů a stanovení správné diagnózy. Jsou rovněž kompetentní, pokud jde o léčbu mimořádných stavů nohou. Takže v případě jakékoliv zánětu nohou neváhejte navštívit profesionálního podologa nebo pediatra.

Kdo je dětský podolog?

Jak název napovídá, dětský pedikér je lékař, který se specializuje na léčbu problémů nohou a kotníku u dětí. Zdá se, že mnoho dětských problémů začíná v dětství. S ohledem na tuto skutečnost pediatrický pedikér provádí jemný čin identifikující a předcházet těmto problémům předčasně. Absolvovali zvláštní odbornou přípravu po mnoho let, aby diagnostikovali a léčili dětské nohy v raném věku.

Některé problémy s nohou, které postihují děti, zahrnují:

– Plošná deformita
– Zmrštěné nehty
– zlomeniny
– Klobouk
– Plantární oddělení
– Ligamentové slzy
– Abnormality chůze