Silonky ve spreji jsou skvělý make up na nohy

autor: | Čvc 13, 2017 | Zdraví a krása

Silonky ve spreji je možná trochu legrační název, ale je to opravdu velmi užitečná věc oproti silonkám. Běžné silonky jsou snad ta nejméně příjemná část oblečení, kterou si na sebe musíte obléct. Nejdříve opatrné navlékání punčoch, aby se náhodou někde nezadrhly. Potom ta nervozita během dne či slavnostního večera, jestli jste si někde neudělaly očko nebo snad dokonce oko. Sledujete se po celou dobu nebo se ptáte své druhé polovičky či kámošky, zda je vše  v pořádku. A nakonec večer ta úleva, když si je svlékáte.

A přesně tohoto nepříjemného procesu se vyvarujete, pokud si začnete aplikovat silonky ve spreji.  Ale pozor není to samoopalovací krém! Silonky ve spreji najdete také pod názvem punčochy ve spreji a nejčastěji jako make up na nohy.  Je to fakt úžasný vynález. Jedna věta stačí k tomu, aby vám bylo jasno o co jde:

 

 

Když máte silonky ve spreji na nohou, tak  se cítíte, jako byste měla ty nejodolnější a nejpříjemnější silonky na světě a zároveň se cítíte pohodlně, jako když žádné punčochy nemáte.

 

A o to přesně jde. Chceme být stále krásné, ale zároveň si vše zjednodušit a cítit se zase o něco pohodlněji. A silonky ve spreji nám to hodně usnadní. Pamatuji si, že jsem už dávno sledovala nějakou americkou talk show a stále jsem koukala na nohy té ženě, která byla hostem v té show a její nohy vypadaly skvěle. Zkoumala jsem, jestli má nebo nemá silonky. Její nohy byly krásně opálené stejným odstínem,  na pohled příjemné a matné, žádné nedokonalosti, ale silonky neměla. Říkala jsem si, že se má, že má tak skvělé a dokonalé nohy. Trvalo mi to sice pár let, než jsem přišla na to, v čem byl ten trik. Teď je  s radostí doporučuji. Vždycky mě potěší, když punčochy ve spreji někoho nadchnou a přitom je předtím vůbec neznal.

Po tom, co si přečtete tento článek, možná už nebudete u sebe nosit jen make up na obličej, ale také make up na nohy, který se stane součástí vaší kosmetiky.

V čem jsou silonky ve spreji tak výjimečné?

 

+  nedeformují nohu jako tělové silonky

+  skvěle vypadající nohy

+  sjednotí barvu a odstín pleti

+  skryje modřiny

+  zakryje žilky

+  můžete se chlubit svou manikúrou na nohách, která se neschovává pod silonkami

 

 

Jak aplikovat silonky ve spreji na nohy?

 

 1.  make up aplikujte na čisté, depilované nohy
 2.  sprejem několikrát protřepejte, aspoň 10x
 3.  sprejem nanášejte směrem dolů z odstupu 20 cm
 4.  rukama rozetřete tak, aby barva byla všude sjednocena
 5.  punčochy ve spreji odstraníte z nohou žíňkou s mýdlem a vodou

Pro ty, co mají sušší pleť, tak doporučuji si nohy namazat tělovým mlékem nebo tělovým olejem a až na něj aplikovat silonky ve spreji. I když se tento přípravek nazývá silonky ve spreji, tak je možné jej nenanášet jen sprejováním, ale nastříkat si část do dlaní a rozetřít látku rukama. Hlavním z důvodů je, že make up nebude aplikován jen na nohy, ale zašpiní vám i okolí.

Make up na nohy nesmyjete vodou, ale vodou s mýdlem už ano a nejlépe ještě použíjte žíňku nebo houbu. Nebojte se, že vám déšť nebo zacákání vodou silonky na nohy smyje. Vůbec ne. Dokonce u značky Airstocking mám zkušenost, že mi make up na nohy vydržel i rychlou sprchu.

Jaké silonky ve spreji vybrat ?

 

Já doporučuji dva druhy make up na nohy. Jeden je SALLY HANSEN Airbrush Legs a druhý je AIRSTOCKING Diamond Legs. Obě tyto značky používám. Od SALLY HANSEN mám ten nejsvětlejší odstín a od AIRSTOCKING používám na slavnostnější příležitosti tmavší odstín z řady Diamond. Níže uvádím klady a zápory punčoch na nohy a jaké druhy jednotlivých značek existují a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými řadami.

Silonky ve spreji jsou v hnědé kovové lahvičce se stříbrným víčkem. Nápis Sally Hansen a fotografie dámských přeložených nohou.

SALLY HANSEN Airbrush Legs

Z těch cenově dostupnějších silonek ve spreji je to nejlepší volba. Fungují skvěle a spolehlivě.

Tento make up na nohy najdete ve třech odstínech 001 Light glow, 002 Medium glow, 003 Tan glow. Myslím, že nejvíce se prodávají Light glow a Medium glow. Třetí zmiňovaný Tan glow už je podle mě opravdu tmavý i na opálenou pleť a nepůsobí tak přirozeně.

Plusy

 • skvělý poměr cena a kvalita      

Mínusy

 • cena
Silonky ve spreji jsou v lahvičce spreje bílé barvy s bílým víčkem. Na láhvi jen jednoduchý název Airstocking Premier Legs. Vedle lahvičky je papírový obal této lahve spreje. Na něm jsou zobrazeny krásné dámské nohy ve stříbrných střevících.

AIRSTOCKING Premier Silk

Tyto punčochy ve spreji jsou dostupné v několika variantách odstínů. Cena je několikanásobně vyšší, než silonky ve spreji od SALLY HANSEN, ale jsou opravdu dokonalé. Tento make-up na nohy obsahuje i malé částice hedvábí. Tento sprej zvládne opravdu vysoké teploty a letní rychlou sprchu – bez mýdla a žíňky.

Můžete si pořídit větší sprej, který má 120 g a můžete jej aplikovat až  20-30 x. Ale taky mají menší balení 56,7 g, které vám vystačí minimálně na 12 aplikací.

 

Plusy

 • široký výběr odstínů
 • částečky přírodního hedvábí
 • nohy vypadají fakt skvěle
 • vydrží vysoké teploty

Mínusy

 • cena
Silonky ve spreji je bílá lahvička s bílým víčkem. Na láhvi je jen jednoduchý nápis Airstocking Diamond Legs . Vedle je papírový obal spreje. na něm jsou krásné dámské nohy, které se třpytí.

AIRSTOCKING Diamond Legs

Diamond legs jsou punčochy ve spreji stejně kvalitní jako Premier Legs, ale už to slovo diamond napovídá, že jsou jemně třpytivé.

Výrobce uvádí, že každý sprej obsahuje 0,1 karátu pravého diamantového prachu. Zní to skvěle a zajímavě. Nevím, jestli to je ten důvod, že nohy vypadají opravdu skvostně a na dotek jsou velmi příjemně, ale také se i jemně třpytí.

Druhým rozdílem oproti AIRSTOCKING Premier Silk je, že chrání proti UV záření faktorem SPF 25.

Plusy

 • třpytivý vzhled díky diamantovému prachu
 • ochranný faktor před UV zářením
 • široký výběr odstínů
 • částečky přírodního hedvábí
 • nohy vypadají fakt skvěle
 • vydrží vysoké teploty

Mínusy

 • cena

 

Závěr

Jako první balení zkuste spíše světlejší odstín než tmavší. Já mám většinou dva nebo dokonce tři odstíny. Záleží, v kterém období to je a jak jsem si stihla opálit nohy. Obě dvě značky mám opravdu odzkoušené a jsou kvalitní. Těm pravým silonkám se od té doby vyhýbám obloukem a začala jsem nosit častěji sukni a šaty v létě. Budu ráda, když to někoho inspiruje a bude mít z tohoto objevu taky radost.

A samozřejmě nezapomeňte na pedikúru vašich chodidel, protože v silonkách ve spreji budou vaše chodidla vidět. Obzvlášť v létě máme problém se suchými a popraskanými patami – 12 důvodů proč máme suché a popraskané paty.